Чи можна забирати дитину зі шкільного укриття під час тривоги: пояснення МОН

Читать на русском

Батькам не радять так робити, бо за дітей у школі відповідальність несе саме адміністрація навчального закладу

Читать на русском
Дітей з укриттів у школах під час тривоги краще не забирати
Діти у шкільному укритті під час повітряної тривоги

Батькам не радять так робити, бо за дітей у школі відповідальність несе саме адміністрація навчального закладу

В Україні почастішали "довгі" повітряні тривоги й батьків хвилює питання, чи можна забирати школярів із приміщень укриттів у школах під час загрози обстрілу. Саме адміністрація школи несе відповідальність за те, що відбувається з учнями під час їх перебування на території навчального закладу, а загалом кінцеве рішення про те, чи відпускати дітей, чи ні, приймає директор школи. Втім, батькам радять не нехтувати безпекою діток під час повітряних тривог й забирати їх лише після відбою.

Про те, чи можна батькам забирати дітей зі шкільних укриттів під час повітряних тривог пояснив заступник очільника МОН України Андрій Сташків. Він також підкреслив, що саме школа відповідальна за дітей під час повітряної тривоги у момент їх знаходження на території навчального закладу.

Чи можна забирати дитину зі шкільного укриття під час тривоги?

Міністерство освіти і науки не рекомендує керівникам закладів освіти віддавати дітей батькам під час повітряної тривоги. Це пов'язано з тим, що укриття в школах є найбезпечнішим місцем для дітей під час обстрілів.

Однак остаточне рішення про те, чи можна віддавати дітей батькам, ухвалює безпосередньо директор закладу освіти. Це пов'язано з тим, що сам він несе відповідальність за життя та безпеку учнів на території школи.

Чи може вчитель віддавати батькам дітей під час тривоги?

Під час повітряної тривоги учитель не може вимагати у батьків забрати дитину з укриття. Це пов'язано з тим, що учитель також несе відповідальність за безпеку дітей. У разі такої ситуації батьки мають право звернутися до керівника закладу або відділу освіти.

Якщо тривога застала дитину по дорозі до школи, вона має пройти у найближче укриття. Це найбезпечніший спосіб дістатися до школи під час обстрілів.

Місцева влада ухвалює рішення про те, чи будуть укриття доступними цілодобово. Але під час навчального процесу у школі перебуває лише та кількість людей, на кількість яких і розраховано укриття. Тому рішення про те, чи можуть туди зайти сторонні особи, ухвалює безпосередньо заклад освіти.

Діти малюють у шкільному укритті під час повітряної тривоги
Діти малюють у шкільному укритті під час повітряної тривоги

Школярам можна пропускати перший урок після нічної тривоги

В Україні повітряні тривоги часто відбуваються вночі. У таких умовах батьки та діти змушені ночувати в укриттях. МОН рекомендує школярам пропустити перший урок після нічної тривоги, щоб виспатися.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий вважає, що втомлена дитина не зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень уваги. Тому краще дозволити їй виспатися.

Також МОН рекомендує наздоганяти пропущені знання на освітніх платформах. У випадку, якщо пропущеною виявилась самостійна чи контрольна робота, школярі мають мати можливість її доздати. Лісовий впевнений, що під час війни важливо зберегти ментальне здоров'я дітей та вчителів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.