Чи можна називати росіян орками, чмонями, дебілами та галімою русньою: відповідь Нацради з питань ТБ

Рекомендації містяться в "Пропозиціях до критеріїв віднесення інформації, яка розпалює ненависть, рознь та жорстокість"

Чмоні і орки
Правила російської мови від Нацради з питань ТБ

Нацрада з питань ТБ рекомендувала не називати російських військових "орками", "чмонями", "русньою" тощо. Пояснюється це тим, мовляв, що такі назви розпалюють ненависть і є мовою ворожнечі. Рекомендації містяться у спеціальному документі.

Він має назву "Пропозиції до критеріїв віднесення інформації, яка розпалює ненависть та ворожнечу". І опубліковані вони ще 14 травня.

Як приклади таких висловнювань, які не можна використовувати, Нацрада називає слова: "чмоні", "орки", "русня/галіма русня/клята русня". Також згадується "русня, яка не вміє воювати", а також вираз "та вони дебіли".

"Некоректна лексика по відношенню до представників окупаційної російської армії, військової та політичної адміністрації (окупаційної влади) не сприяють об'єктивному та відкритому інформуванню громадськості та можуть погіршити сприйняття медіа як надійного джерела інформації", - йдеться у тексті документа.

Пропозиції від Нацради по ТБ
Пропозиції від Нацради по ТБ

Україна офіційно визнала "рашизм" ідеологією Росії

Тим часом Верховна Рада 2 травня 2023 року офіційно визнала "рашизм" державною ідеологією країни-агресора росії. За таке рішення проголосував 281 народний депутат. Також ВР закликала ООН, ЄС, уряди демократичних країн підтримати засудження політики рашизму

Нагадаємо, що ще у грудні 2022 року у РНБО не рядили захоплюватись новими назвами росіян. Йшлося, зокрема, про таки з них як "орк", "свинособака" і "русня".

При цьому російські оккупанти роблять звірства на тимчасово захоплених територіях України, вбиваючи, викрадаючи, катуючи і ґвалтуючи мирних жителів. Особлива жорстокість спрямована проти військових та волонтерів. На деокупованих територіях находять катівні, масові поховання та значні руйнування житлових будинків. Усі злочини окупантів документують. Це стане основним для ефективного залучення можливостей міжнародного правосуддя: Міжнародного суду ООН, Міжнародного кримінального суду, а також подальшого міжнародного трибуналу щодо злочинів проти України, а також європейських міжнародних інституцій, зокрема Європейського суду з прав людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube