“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В цьому законі №4142, в розділі імунопрофілактики, перераховується не шість інфекційних захворювань, а — одинадцять
У новому законі про систему громадського здоров'я з'явилася стаття про імунопрофілактику. Водночас не передбачено положення про її обов'язковість та примусовість. Також у документі перераховується більше, ніж раніше, кількість інфекційних захворювань.
Про це заявив лікар-імунолог, член експертної групи при МОЗ України Федір Лапій. В цьому законі №4142, в розділі імунопрофілактики, перераховується не шість інфекційних захворювань, а — одинадцять.
"Ні, абсолютно. І раніше у нас існували норми закону – закон "Про захист населення від інфекційних хвороб", закон України "Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення". Не говорячи про те, що вище законів у нас є Конституція, де є поняття прав та обов’язків. Це закон про громадське здоров’я. Там є, дійсно, стаття про імунопрофілактику, але абсолютно нічого нового щодо обов’язковості, примусовості, у порівнянні з тим, що ми вже мали раніше, там нічого немає", - запевнив Лапій.
Він порадив всім супротивникам вакцинації та опонентам закону про систему громадського здоров’я уважно перечитати Конституцію України.
"Щодо Конституції, то варто її прочитати. Де є статті, які говорять про те, що є права, є обов’язки громадян України, і одна зі статей, що найвища цінність – це є життя. І ми говоримо про те, що у громадян є обов’язок уберігати і свої, й інші життя, особливо коли мова йде про дітей - батьки за це відповідальні", - додав Лапій.
За його словами, у новому законі про систему громадського здоров’я перераховується більше, ніж раніше, кількість інфекційних захворювань.
"В цьому законі, в розділі імунопрофілактики, перераховується не шість інфекційних захворювань, які звучали в законі України "Про захист населення від інфекційних хвороб", а - 11. Десять з яких ми вже маємо в календарі щеплень. А 11-та інфекційна хвороба, яка в цьому законі згадується, – пневмококова інфекція. І Україна, мабуть, одна з небагатьох країн, яка ще досі не почала захищати своїх дітей і своє населення від інфекцій, які пов’язані з пневмококом", - сказав Лапій.
Зазначимо, пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-краплинним шляхом. Пневмокок є збудником інвазійних і неінвазійних захворювань: бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту.
Розробляти його почали ще у 2020 році, довгий час під стінами парламенту збиралися противники документа, до нього вносили рекордну кількість правок. Документ називають "євроінтеграційним". Задекларована мета – визначити, як держава має протидіяти біологічним загрозам. Передбачається створення сучасної епідеміологічної служби на основі Центру громадського здоров’я. 6 вересня Верховна рада ухвалила закон про систему громадського здоров’я (№4142). Документ визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров’я в Україні. Президент України Володимир Зеленський вже підписав цей закон. Чому він важливий читайте тут.
Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.
Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.