"Ізраїль та Іран так давно воюють, що вже не знають, що, [хай йому грець], вони роблять", - сказав Трамп.
Я хочу, щоб цей трек став тим, що люди кидатимуть одне одному зі словами: «Коханий/кохана, дивись, це про нас». Бо він про те, як ми любимо навіть через відстань, через труднощі. Хочу, щоб ця пісня стала першим танцем на весіллях, нагадуючи, що ні війна, ні час, ні будь-які перешкоди не здатні зупинити справжнє кохання.
В цьому законі №4142, в розділі імунопрофілактики, перераховується не шість інфекційних захворювань, а — одинадцять
У новому законі про систему громадського здоров'я з'явилася стаття про імунопрофілактику. Водночас не передбачено положення про її обов'язковість та примусовість. Також у документі перераховується більше, ніж раніше, кількість інфекційних захворювань.
Про це заявив лікар-імунолог, член експертної групи при МОЗ України Федір Лапій. В цьому законі №4142, в розділі імунопрофілактики, перераховується не шість інфекційних захворювань, а — одинадцять.
"Ні, абсолютно. І раніше у нас існували норми закону – закон "Про захист населення від інфекційних хвороб", закон України "Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення". Не говорячи про те, що вище законів у нас є Конституція, де є поняття прав та обов’язків. Це закон про громадське здоров’я. Там є, дійсно, стаття про імунопрофілактику, але абсолютно нічого нового щодо обов’язковості, примусовості, у порівнянні з тим, що ми вже мали раніше, там нічого немає", - запевнив Лапій.
Він порадив всім супротивникам вакцинації та опонентам закону про систему громадського здоров’я уважно перечитати Конституцію України.
"Щодо Конституції, то варто її прочитати. Де є статті, які говорять про те, що є права, є обов’язки громадян України, і одна зі статей, що найвища цінність – це є життя. І ми говоримо про те, що у громадян є обов’язок уберігати і свої, й інші життя, особливо коли мова йде про дітей - батьки за це відповідальні", - додав Лапій.
За його словами, у новому законі про систему громадського здоров’я перераховується більше, ніж раніше, кількість інфекційних захворювань.
"В цьому законі, в розділі імунопрофілактики, перераховується не шість інфекційних захворювань, які звучали в законі України "Про захист населення від інфекційних хвороб", а - 11. Десять з яких ми вже маємо в календарі щеплень. А 11-та інфекційна хвороба, яка в цьому законі згадується, – пневмококова інфекція. І Україна, мабуть, одна з небагатьох країн, яка ще досі не почала захищати своїх дітей і своє населення від інфекцій, які пов’язані з пневмококом", - сказав Лапій.
Зазначимо, пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-краплинним шляхом. Пневмокок є збудником інвазійних і неінвазійних захворювань: бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту.
Розробляти його почали ще у 2020 році, довгий час під стінами парламенту збиралися противники документа, до нього вносили рекордну кількість правок. Документ називають "євроінтеграційним". Задекларована мета – визначити, як держава має протидіяти біологічним загрозам. Передбачається створення сучасної епідеміологічної служби на основі Центру громадського здоров’я. 6 вересня Верховна рада ухвалила закон про систему громадського здоров’я (№4142). Документ визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров’я в Україні. Президент України Володимир Зеленський вже підписав цей закон. Чому він важливий читайте тут.
Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.
Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.