Чеський президент Павел закликає стежити за росіянами в ЄС та США: "Це ціна війни"

Читать на русском

Петер Павел вважає, що довіра до росіян, які проживають в цивілізованих країнах — занадто велика розкіш під час війни

Читать на русском
Росіяни на Заході
Часто, живучи на Заході, росіяни діють проти країни проживання

Петер Павел вважає, що довіра до росіян, які проживають в цивілізованих країнах — занадто велика розкіш під час війни

Президент Чехії Петр Павел закликає пильнувати громадяни росії, які проживають на Заході. На його думку, спецслужби цих країн повинні тримати росіян під «строгим наглядом». Подібні заходи повинні бути запроваджені через те, що росія веде гібридну війну проти Заходу.

Про це він заявив в четвер, 15 червня, в інтерв’ю Радіо Вільна Європа. На думку Павела, це “ціна війни”.

"За всіма росіянами, які живуть у західних країнах, слід стежити набагато більше, ніж у минулому, оскільки вони є громадянами нації, яка веде агресивну війну… Мені іноді шкода цих людей, але водночас, коли ми озираємося назад, у часи Другої світової війни, все японське населення, яке проживало в Сполучених Штатах, також перебувало під суворим режимом моніторингу", - сказав президент Чехії.

Павел закликає пильнувати за росіянами 

Відставний генерал НАТО Петер Павел уточнив, що має на увазі спостереження спецслужб західних країн за діями росіян, які проживають в Європі та США. При тому не має значення, у якому статусі вони перебувають у цих країнах.

Росіяни на Заході

За даними Statista, у 2020 році в Європі та Північній Америці проживало близько 6,6 мільйона росіян. Після початку повномасштабної війни сотні тисяч громадян покинули рф. Частина країн ЄС відчинила перед ними двері, чим, по-суті, прирівняла втікачів від "часткової мобілізації" до жертв війни. Окремі держави, зокрема країни Балтії, поставилася до масової міграції росіян, як до загрози національній безпеці. А у Латвії через наплив мігрантів з рф, навіть, оголосили надзвичайну ситуацію.

 Мітинг в Берліні
 Мітинг в Німеччині проти "утисків росіян" відбувся 10 квітня 2022 року. Фото: "Радіо Свобода"

Поряд з втікачами, які зазнали переслідувань режиму путіна, на Заході опинилися чимало пропутінських елементів, які підтримують “рускій мір”, але не хочуть воювати за нього. В Берліні, до прикладу, вони хотіли бігати з червоними прапорами вулицями міста на 9 травня, а в Естонії один з росіян агітував за "безсмертний російський полк". У пресі періодично з’являються випадки, коли росіяни знущаються з українських мігрантів. Росіяни також охоче йдуть на контакт з російськими спецслужбами і їх легко вербують для підривної діяльності проти країн, які надали їм прихисток.

Раніше ми писали про те, що президент Павел зустрівся з українською дівчинкою, над якою в Чехії познущалися проросійські однолітки. А ще ми розповідали, що президент Чехії застерігав Україну від невиправданого поспіху з контрнаступальними діями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.