Президент Чехії Павел застерігав Зеленського від поспішного контрнаступу: які причини

Президент Чехії Петр Павел, який раніше був головним військовим радником НАТО, застерігав у приватній розмові українське керівництво від поспішного контрнаступу

Петр Павел
Україна зараз має менше можливостей, оскільки втратила елемент несподіванки

Під час останніх зустрічей у Києві з президентом України Володимиром Зеленським та іншими посадовцями, президент Чехії Петер Павел попереджав, що не можна поспішати з контрнаступом. Він пояснював це тим, що в ЗСУ більше немає елемента несподіванки, а саме це, на думку чеського президента, мало вирішальне значення для відвоювання Харківщини та Херсонщини торік.

Він заявив про це в інтерв’ю Guardian на коронації Чарльза ІІІ. За його словами, Київ має бути дуже обережним.

«Тому, що може виникнути спокуса підштовхнути їх (війська — ред.), для того, щоби продемонструвати якісь результати. Це буде надзвичайно шкідливо для України, якщо цей контрнаступ провалиться, тому що вони не матимуть іншого шансу», — пояснив Павло.

Павел на коронації
Петр Павел з дружиною Євою на коронації Чарльза ІІІ. Фото: BNN

За його словами, Україна неминуче зіткнеться із «жахливими втратами» незалежно від потужності своїх сил, і вона не може дозволити собі, щоб напад провалився. Контрнаступ є надзвичайно складною операцією, яка потребує комплектації особового складу, логістики боєприпасів, палива.

«Цього року це буде лише один шанс, тому він має бути успішним», — пояснив Петр.

За словами чеського президента, в росіян достатньо живої сили й техніки, артилерійських стволів і боєприпасів. Навіть якщо враховувати, що це застаріла техніка. Він додав, що росіянам буде легше в обороні.

Чому до думки Павела варто прислухатися

Петр Павел — професійний військовий, який пройшов шлях від командира розвідувального парашутно-десантного взводу особливого призначення до генерала. Він був головою військового комітету НАТО та очільником Генштабу Чехії. Нагороджений урядами Чехії та Франції за порятунок 53 французьких військових, обложених сербами під час боснійської війни в 1993 році. У 2011 році він був членом експертної комісії, яка написала «Білу книгу оборони», у якій оцінювали стан і пропонували заходи щодо покращення оборони Чехії. Павел також брав учать у вторгненні в Ірак та Афганістан. За роботу у Військовому комітеті НАТО Павел був нагороджений командором ордену Легіону за заслуги.

Павел в ООН
На службі в ООН Павел особисто брав участь в операції з порятунку солдат Франції. Фото: Radio Prague

Раніше ми писали про те, що Павел заявив, що в України буде єдина спроба контрнаступу в Україні цього року, адже Захід може мати проблеми з ресурсами, аби озброювати ЗСУ. Інформатор також розповідав, що чеський президент навідувався до Дніпра, аби поспілкуватися з переселенцями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube