У організації немає необхідних гарантій безпеки для здійснення цього відвідування
Міжнародний комітет Червоного Хреста досі не отримав доступу до місця загибелі українських військовополонених у колонії окупованої Оленівки. Представники організації прагнуть туди потрапити, під час евакуації з "Азовсталі" їм вдалось зібрати дані близько 1 800 захисників.
Про це заявив генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні на пресконференції у Києві, повідомляє Інформатор з посиланням на Укрінформ.
Що відбулося
У ніч на 29 липня росіяни обстріляли колонію в Оленівці та вбили частину полонених бійців полку "Азов". У всьому вони звинуватили Збройні сили України. За інформацією української розвідки, вбивство скоїли найманці зі складу приватної військової компанії "Вагнер". Російська сторона не мала наміру здійснювати обмін полоненими та намагалась приховати неналежні форми допиту військових.
У Генштабі України заявили, що збройні сили російської федерації здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл колонії в Оленівці. Пізніше омбудсмен з прав людини в Україні Дмитро Лубінець повідомив, що у наданих рф списках поранених і вбитих в Оленівці полонених є розбіжності.
Червоний Хрест не може потрапити на місце трагедії
"Минув місяць з моменту обурливого нападу на Оленівську виправну колонію. Всупереч активним конфіденційним перемовинам, нам не надали доступу до військовополонених, що постраждали від нападу, і ми також не маємо гарантій безпеки, необхідних для здійснення цього відвідування. Ми докладаємо великих зусиль, щоб це змінити", - сказав Мардіні.
За його словами, він знає, що в людей є питання щодо ролі МКЧХ в Україні, і вважає за потрібне пояснити, що "ми можемо і чого не можемо як організація". Зокрема, Мардіні зауважив, що МКЧХ не може нікого примусити до виконання норм Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими у цьому чи будь-якому іншому збройному конфлікті.
"За це відповідають сторони, особливо в умовах міжнародного збройного конфлікту. Подобається їм це чи ні, на воюючі сторони покладено обов'язок виконувати норми, з якими вони погодилися. МКЧХ як гуманітарна організація не в змозі примусити до дії уряди чи збройні сили. Ми не маємо зброї. Ми не політики", - зазначив Мардіні.
Червоний Хрест під час евакуації з "Азовсталі" зібрав дані близько 1 800 захисників.
"Ми зареєстрували їхні дані, вважаючи, що МКЧХ згодом отримає дозвіл на їх відвідування. Але ми не можемо гарантувати безпеку військовополонених після того, як вони потрапили до рук ворога, оскільки давати такі гарантії просто за межами наших можливостей", - зауважив гендиректор МКЧХ.
Представникам очолюваної ним організації вдалося відвідати лише декілька сотень військовополонених по обидва боки.
"Але ми знаємо, що є тисячі інших, доступу до яких ми ще не маємо. Ми продовжимо вимагати доступу до всіх військовополонених, керуючись нашими гуманітарними зобов'язаннями та мандатом за Женевськими конвенціями", - запевнив Мардіні.
Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.
Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.