Червоне, біле чи рожеве. Як не наклюкатись у спеку

Врахуйте прості правила вживання алкоголю у спекотний період, аби не нашкодити здоров'ю

Вино
Влітку надавайте перевагу сухому білому вину

Свята припадають на будь-яку пору року. Трапляються вони і влітку, адже життя триває - народини, заручини, весілля, пікніки, вступні вечірки тощо. Спека має свої правила щодо організації застілля. Це стосується не тільки їжі, але і напоїв. Бажаючим освіжитись смачними коктейлями з вмістом градусу треба знати прості речі про неміцний алкоголь. Зосередимось на вині. 

Не змішуйте марки та види вин!
Не змішуйте марки та види вин!

Правило перше. Обирайте виключно неміцний алкоголь до святкового столу влітку! Забудьте на цей період про міцні напої.

Правило друге. Краще зупинити вибір на якомусь одному легкоградусному напої. Попри поширену думку, що легкі коктейлі - безпечні, небезпека все ж таки є. Дія напоїв, до складу яких входить різний, часто - міцний алкоголь, може бути куди непередбачуванішою, ніж ви очікували.

Коктейлі легко п'ються і часто мають відкладений ефект сп'яніння, в чому й головна полягає небезпека 
Коктейлі легко п'ються і часто мають відкладений ефект сп'яніння, в чому й полягає головна небезпека. Пробувати різні коктейлі один за одним теж не слід!

Правило третє. Зупиніть свій вибір на вині. Врахуйте, що натуральне виноградне вино зазвичай коштує від двох сотень гривень за пляшку об'ємом 0,7 л. Натуральне вино сприяє травленню. 

Кислотність вина (рН) коливається в межах 2,5-3,5 - майже така ж цифра, як кислотність шлункового соку в середньому. Також воно виводить токсини і нормалізує обмін речовин, а також стимулює виділення шлункового соку, що дозволить вам простіше пережити будь-яке застілля. 

Червоні вина - щільні, сообливо іспанські та грузинські 
Червоні вина - щільні, сообливо грузинські та іспанські  

Правило четверте. Вино можна охолоджувати.

Винний критик Ерік Азімов в інтерв'ю The New York Times розповів, як правильно подавати червоне вино. Він вважає, що перед тим, як відкрити пляшку червоного вина, її потрібно поставити в холодильник на 20-30 хвилин. У результаті експерименту було встановлено, що холод впливає на вино дуже тонко.

Побутує думка, що чим вино світліше, тим воно легше. Насправді - не завжди. Дивіться на вміст алкоголю та цукру на етикетці 
Побутує думка, що чим вино світліше, тим воно легше. Насправді - не завжди. Дивіться на вміст алкоголю та цукру на етикетці 

Правило п'яте. Влітку надавайте перевагу сухому білому вину. Адже червоне вино, навіть сухе, більш щільне, і відповідно, більш п'янке. Молоде рожеве вино - часто має бульбашки на кшталт шампанського, які швидше вдарять в голову. А от білий "сухар" прекрасно підійде до фруктів, сирів, риби та овочевих закусок. 

Біле вино пасуватиме до будь-якої події, навіть вдень
Біле вино пасуватиме до будь-якої події, навіть післяобід

І памятайте. Алкоголь в надмірних дозах - це отрута, яка дуже шкодить здоров'ю. Безпечними для дорослих чоловіка та жінки є кілька келихів легкого вина. Тож краще взагалі відмовитись від його вживання на користь, скажімо, смузі, соку або квасу, чи навіть безалкогольних коктейлів. Будьте обережними та розсудливими, і все вдасться!  

Довідка. Яка доза спиртного вважається безпечною? За рекомендаціями ВООЗ чоловікам слід вживати не більше 40 г чистого спирту на день (приблизно 2 пляшки пива, 100 мл горілки або 3 келиха сухого вина). А жінкам - 30 г чистого спирту (1,5 пляшки пива або 80 г горілки, 2 келиха сухого вина).

Жінкам можна не більше 2 бокалів вина, чоловікам - не більше трьох
Жінкам можна не більше 2 бокалів вина, чоловікам - не більше трьох

Інформатор вже повідомляв, що українське вино продовжує завойовувати світові ринки. Так, наше вино торік імпортували майже 50 країн світу, що на 10 країн більше, ніж у 2021 році. Тому обираючи ігристе до свого столу, ви цілком можете покладатись на вітчизняного виробника!

Виявилось, найбільшими експортерами нашого вина стали не лише країни ЄС, але й Сполучені Штати та Канада. Найбільшими експортерами українського вина стали Польща, Німеччина, США, Великобританія, Канада, Чехія, Словаччина, Литва, Латвія та Естонія.

Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, у 2022 році Україна також відновила членство у Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine).

Також ми писали, що Рада підтримала е-марку на алкоголь та цигарки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube