“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Найбільшими експортерами нашого вина стали не лише країни ЄС, але й Сполучені Штати та Канада - новини економіки
Поки в Україні дорожчає сир, вино продовжує завойовувати світові ринки. Минулого року вино з України експортували до 49 країн світу, що на 10 країн більше, ніж у 2021 році. Найбільшими експортерами українського вина стали Польща, Німеччина, США, Великобританія, Канада, Чехія, Словаччина, Литва, Латвія та Естонія.
Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, у 2022 році Україна також відновила членство у Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine).
Потенціал нашої галузі високо оцінений на міжнародній арені, але безумовно для подальшого економічного розвитку та налагодження торговельних відносин цей сектор потребує змін на законодавчому рівні та підтримки держави, – сказав Сольський.
Для подальшого розвитку галузі винороби та профільні асоціації озвучили, які законодавчі зміни необхідні для її розвитку.
Зокрема, необхідно знизити акцизний податок на ігристі вина та скасувати їх маркування марками акцизного податку. На думку фахівців, необхідно виключити столові вина з переліку підакцизних товарів. Для реалізації цих ініціатив потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу України.
Крім того, для розвитку галузі дуже важливо підтримати малих виробників й прийняти законопроєкт №9030. У ньому йдеться про зменшення вимог до матеріально-технічної бази малих виробників продукції, оскільки їм надається право закуповувати сировину (виноград, плоди, ягоди, мед) українського походження. А ще – дозволити їм розливати вина у металеві банки із харчового алюмінію, а також кеги із алюмінію та нержавіючої сталі.
Також, відповідно до вимог регламенту ЄС, слід ухвалити законопроєкт № 9139. Цей законопроєкт передбачає, зокрема, створення виноградарсько-виноробного реєстру та введення вимог до виробництва та обігу вин.
29 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про введення електронних марок на алкоголь і тютюнові вироби.
Електронні марки дозволять відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет від виробника до кінцевого споживача. Це дозволить контролювати повноту і своєчасність сплати сум акцизного податку за товари з цієї категорії.
Також українці зможуть ідентифікувати продукцію та перевірити походження товару на легальність. Нововведення набуде чинності 1 січня 2026 року.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українцям заборонять розпивати пиво у вагонах метро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.