Енергосистема продовжує відновлюватись після дванадцяти масованих атак окупантів від початку цього року, у ній зберігається значний дефіцит потужності
Негода знеструмила 397 населених пунктів у 16 областях України. Застосування графіків відключення світла 17 грудня не прогнозується, однак необхідність ощадливого споживання електроенергії зберігається, тому не варто вмикати декілька потужних електроприладів одночасно з 08:00 до 22:00. Про це повідомили в Укренерго.
Внаслідок складних погодних умов (сильний дощ, мокрий сніг, вітер) знеструмлені 397 населених пунктів у 16 областях. Найбільше — на Хмельниччині. Ремонтні бригади обленерго працюють над ліквідацією наслідків негоди. Заживлення знеструмлених абонентів очікується до кінця доби.
"Споживання електроенергії, порівняно з попереднім днем, дещо знизилось. 17 грудня станом на 06:00 його рівень був на 2% нижчим, ніж в цей час попереднього дня — у понеділок. Це пояснюється підвищенням температури повітря у більшості регіонів України. 16 грудня добовий максимум споживання був зафіксований в денні години. Він був на 5,5% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 13 грудня. Це пояснюється застосуванням меншого обсягу заходів обмеження", - заявили в Укренерго.
Застосування заходів обмеження споживання 17 грудня не прогнозується. Однак, нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дванадцяти масованих атак окупантів від початку цього року, у ній зберігається значний дефіцит потужності.
"З 08:00 до 22:00 17 грудня зберігається необхідність ощадливого споживання електроенергії. Будь ласка, не використовуйте у цей період кілька потужних електроприладів одночасно", - наголосили в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 20 903 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1151 МВт.
Постійні обстріли Росією української енергосистеми призводять до вимушених відключень світла, під час яких у багатьох українців погіршується або зовсім зникає мобільний зв’язок та доступ до інтернету. Чому це відбувається? Для роботи базових станцій мобільних операторів необхідна електроенергія. Коли її немає – зв’язок погіршується або зникає. Держава та мобільні оператори роблять все можливе, щоб забезпечити українців зв’язком під час знеструмлень. Зокрема, мобільні оператори забезпечують базові станції генераторами та акумуляторами.
Ще одна причина погіршення або навіть зникнення мобільного зв’язку та доступу до інтернету – перевантаження мобільної мережі. У звичайних умовах приблизно 80% трафіку користувачі споживають через фіксований інтернет і лише 20% – через мобільний. Під час знеструмлень ця пропорція кардинально змінюється, що призводить до перевантаження обладнання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.