Чемпіонат світу з хокею: збірна України у вирішальному матчі поступилась Японії

Українці виступатимуть у Дивізіоні ІВ і наступного року

Збірна України
Збірна України з хокею (Фото: iihf.com)

В столиці Естонії закінчився чемпіонат світу з хокею у Дивізіоні ІВ. Завершував змагальну програму турніру матч між збірними України та Японії. Українці почали забивати лише за рахунку 0:5.

У суботу, 29 квітня, збірна України з хокею провела свій заключний поєдинок на чемпіонаті світу. Для перемоги у турнірі українцям необхідно було перемагати збірну Японії в основний час.

Японія: Нарісава, Фукуфудзі - Ісіда, Ямада, Хірано, Ш.Накадзіма, Хітосато, Халлідей, Хаята, Ханзава, Т.Накадзіма, Фурухасі, Йонеяма, Х.Сато, К. Оцу, Осава, Сузукі, Токо, Ю.Оцу, Такагі, Ірікура, К.Сато.

Україна: Дяченко, Захарченко - Андрейків, Сисак, Воронін, Мережко, Німенко, Мазур, Денискін, Фадеєв, Коренчук, Куцевич, Панченко, Пересунько, Лялька, Гребеник, Бородай, Ворона, Трахт, Ружніков, Ратушний, Пангелов-Юлдашев.

Перебіг матчу

Українці активніше розпочали поєдинок і на перших хвилинах провели декілька атак. Згодом японці підвищили темп та почали турбувати голкіпера збірної України. Дяченко тричі відбивав небезпечні кидки, але і він не зміг врятувати команду на 8-й хвилині. Японці виграли вкидання у зоні збірної України, Сузукі кинув, і шайба рикошетом від ноги одного з гравців пострибала у правий кут воріт. Українці відразу ж помчали відіграватися, але Нарісава стояв мов стіна. Гаряче було біля воріт збірної Японії на 14-й хвилині - Нарісава впродовж однієї атаки відбив три кидки. Україна отримала чисельну перевагу, але Японія вистояла. На 17-й хвилині Німенко у чужій зоні достатньо жорстко зіграв проти суперника. Українець отримав 5 хвилин штрафу і вилучення до кінця матчу. За 32 секунди до кінця першого періоду Україна пропустила другу шайбу. Хірано потужним кидком пробив Дяченка, а збірна України продовжила грати у меншості.

Українці вдало відіграли залишок меншості і самі отримали чисельну перевагу. Нарісава відбивав все, що летіло в його бік, а після кидка Трахта у порожній кут на допомогу голкіперу прийшов захисник і відбив шайбу ногою. На 27-й хвилині на допомогу голкіперу японської збірної прийшов каркас воріт. Японія отримала більшість і на 29-й хвилині Хірано ії реалізував. А вже через декілька секунд Такагі зробив рахунок 4:0. Тренер збірної України вирішив поміняти голкіпера. Захищати ворота збірної України вийшов Захарченко. Українці швидко забили у відповідь, але арбітри подивились повтор і шайбу не зарахували, зафіксувавши атаку на воротаря. Японці ще раз пограли у більшості. Українці надійно зіграли у захисті і до кінця другої двадцятихвилинки більше не пропускали.

На першій хвилині третього періоду українці знову пропустили. Японія провела швидку контратаку, в завершенні якої Оцу переграв Захарченка. Українці нарешті закинули на 46-й хвилині. Ворона, зігравши на добиванні, реалізував більшість. Швидко розвинути успіх збірній України не вдалось. Японці грали організовано і не дозволяли українцям зайвий раз турбувати Нарісаву. На 50-й хвилині шайба влучила у лайнсмена і розбила йому обличчя. Після надання медичної допомоги арбітр повернувся на майданчик. На 53-й хвилині гравець збірної Японії примудрився відправити шайбу у свої ворота. А через чотири хвилини Коренчук скоротив різницю до двох шайб. Українці намагались врятувати матч і зняли воротаря. Японці тричі не влучили у порожні ворота збірної України, але і українцям відзначитись не вдалось.

• Японія — Україна  5:3 (2:0; 2:0; 1:3).

У попередніх матчах суботи Сербія у серії булітів перемогла збірну Нідерландів (3:2), а Китай з рахунком 5:2 здолав збірну Естонії. Збірна України посіла друге місце. Збірна Японії наступного року виступатиме у Дивізіоні ІА. Збірна Сербії вилетіла у Дивізіон ІІА. На зміну Сербії прийде збірна Іспанії.

Підсумкова турнірна таблиця

Раніше Інформатор розповідав про перебіг матчу «Інгулець» - СК «Дніпро-1». Також ми повідомляли про результати інших поєдинків 23-го туру УПЛ.