«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
Це про той момент після розставання, коли емоції обрушуються хвилями: спочатку любов, потім гнів, розчарування і, нарешті, ріжуча правда. Вас зрадили. Ви віддали своє серце не тій людині.
Навіщо переплачувати приватним клінікам? Зверніться до свого терапевта!
Хворіти ніхто не любить. Мало того, що це неприємно, так ще й лікуванні "влітає в копієчку". Та зекономити все ж таки можна, і суттєво. Адже існує програма МОЗ з надання пацієнтам, які мають декларацію із сімейним лікарем, цілком безоплатних послуг. Ми розповімо, що це за послуги та як їх отримати.
Відтак, лікарі первинної ланки медичної допомоги безоплатно для пацієнта:
Усі ці послуги входять до Програми медичних гарантій. Оплачує послуги для пацієнтів, які підписали декларацію з терапевтом чи педіатром - саме ці спеціалісти надають первинну медичну допомогу дорослим та дітям - Національна служба здоров’я (НСЗУ). Так, лікарні щомісяця отримують гроші за визначеним тарифом.
Щоб отримати будь-яку з цих послуг, слід просто записатись на прийом до свого терапевта через кол-центр амбулаторії у зручний для вас та вільний в слотах прийому лікаря час. В такому разі платити за консульатцію терапевта, призначення чи аналізи на підставі електронного направлення від сімейного лікаря - не доведеться. Тобто за наявності е-направлення консультація вузького спеціаліста чи обстеження також будуть безоплатними.
"Тож обов’язково звертайтеся до вашого сімейного лікаря — як показує світовий досвід, більшість проблем можна розв’язати на рівні первинної ланки, особливо в разі своєчасного звернення. Дослухайтеся до рекомендацій сімейного лікаря і ні в якому разі не займайтесь самолікуванням!" - йдеться в повідомленні МОЗ.
Там також нагадали, як отримати медичну допомогу, якщо сімейний лікар у відпустці.
Якщо ж у вас ще немає декларації із сімейним лікарем, ви можете заключити її зі спеціалістом, який веде набір чи добір пацієнтів. Отримати таку інформацію можна в реєстратурі полікліники. На створення декларації в кабінеті лікаря піде не більше 15-20 хвилин. І обов'язково прихопіть із собою телефон: туди приходитимуть коди підтвердження авторизаціх вашої анкети в базі Електронної системи охорони здоров'я України - eHealth.
Раніше Інформатор пояснював з посиланням на НСЗУ, чи потрібно платити, щоб навідати людину у реанімації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.