Погані сни впливають не лише на наш емоційний стан, але й можуть викликати проблеми зі сном
Відколи почалася війна, більшість українців перебувають у хронічному стресі. Навіть якщо ви далеко від обстрілів фізично, сховатися від новин та жахливих подробиць людського горя зараз дуже важко. Наш мозок звикає бачити та уявляти історії з трагічними кінцями, тому починає прокручувати їх навіть уві сні.
Психологи запевняють, що нічні кошмари – це нормально, а в період війни – цілком природно. Уві сні психіка людини переробляє негативні переживання, які накопичилися протягом дня. Часто людина не встигає їх пережити вдень, тому вони залишаються на нічний час. Тобто кошмар – це переживання негативних подій.
Наприклад, вдень ви прочитали новину про вибухи в рідному місті. Там у вас залишилися родичі, друзі та майно. Ви пережили гострий стрес. Ймовірно, цієї ночі вам насниться кошмар, пов’язаний зі страхом, тривогою чи іншими негативними емоціями. Так психіка допомагає опрацювати травматичну подію.
Перший крок – усунути стресор. Проте зараз головний стресовий фактор – війна. Зупинити її чи вплинути на хід подій ми не можемо. Тому потрібно працювати над собою, а саме:
Якщо нічого не допомагає і вам все ще сняться кошмари, поговоріть з терапевтом або спеціалістом зі сну. Кошмари можуть бути ознакою більшої проблеми, такої як посттравматичний стресовий розлад або розлад настрою. Можна лікувати нічні кошмари без лікування основного захворювання, але також може бути корисним лікувати як симптом, так і розлад.
Ще більше про кошмари і здоровий сон розповів у своєму відео відомий доктор Комаровський. Він також дав 10 порад які допоможуть вам спокійно заснути.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.