Буданова врятувало диво: у ГУР розкрили невідомі деталі оборони Сєвєродонецька

Читать на русском

Спецпризначенці мали здійснювати контратаку

Читать на русском
Луганська область
У Буданова розповіли про оборону Сєвєродонецька спецпризначенцями. Колаж: Інформатор

Спецпризначенці мали здійснювати контратаку

Штурмовики Головного управління розвідки Міноборони України брали участь в обороні Сєвєродонецька навесні 2022 року. Тоді там був, зокрема, Кирило Буданов, який потрапив під артобстріл. Нові подробиці розповів командир штурмової групи спецпідрозділу ГУР Шаманбат із позивним Саїд.

Про це йдеться у матеріалі видання NV. Головним завдання спецпризначенців була контратака, під час якої вони відвоювали один із кварталів у місті.

“Далі це можна було розвивати, розширюватися, але, на жаль, по іншому флангу противник продавив десь на два квартали. У нас упав фланг повністю. Але все одно стояли. Поки (росіяни) мости (через Сіверський Донець, які пов’язували місто з “великою землею”) не підбили. Потім був уже наказ на відхід. До останнього ми обороняли Сєвєродонецьк”, – пояснив офіцер на умовах анонімності.

Під час оборони міста туди прибув головний розвідник Кирило Буданов. Він потрапив під артилерійський обстріл, але поруч стояла бронемашина, яка його врятувала від осколків.

Яка ситуація у Сєвєродонецьку

Ще наприкінці минулого року голова Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк розповідав, що в окупованому місті залишається важка гуманітарна ситуація. У жителів немає ані води, ані тепла, ані газу. Рашисти довели місто до занедбаного та покинутого стану. Також там постійно збільшується кількість російських військових.

"Світла, газу, тепла, звісно, немає. Світло є епізодично на деяких вулицях, в деяких будинках. Те саме стосуєпться води, яка подається лише в стару частину міста до 1-2 поверхів. І то це декілька десятків будинків, не більше. Центральна каналізація не працює. Тепла немає, бо обидві котельні були зруйновані під час штурму міста окупантами", - розповів Стрюк.

Із Сєвєродонецька українські військові почали виходити наприкінці червня 2022 року. Тоді це дозволило українським військам забезпечити кращі оборонні позиції та ще більше знищувати російську живу силу та техніку, а також запобігти подальшим втратам особового складу.

Втім, на початку вересня 2023 року стало відомо про новий скандал, пов’язаних із окупованим містом. Комунальне підприємство "Сєвєродонецьке тролейбусне управління" під час війни вирішило замовити техніки на 38 мільйонів гривень. Йдеться про два самоскиди, дві комбіновані дорожні машини, комбіновану машину-автоцистерну та каналопромивну машину. Замовник вважає, що це потрібно робити зараз, адже вірить у звільнення міста від російської окупації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.