Питання мобілізації в Україні - досить складне, визнали в ГУР
Росія підрахувала, що якщо Україна мобілізуватиме всіх військовозобов'язаних громадян віком від 18 років, тоді зможе вести війну до 2033 року. Окупанти підготували прогноз і на випадок, якщо у ЗСУ почнуть мобілізувати 16-річних. Однак Україна береже своїх громадян і не має наміру воювати так довго, як прогнозують у РФ.
Про це розповів начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов під час виступу у Київській школі економіки (KSE), повідомляє 7 серпня Forbes Ukraine. Підраховуючи, наскільки Україні вистачить людського ресурсу для ведення війни, у РФ дійсно допускали зниження віку мобілізації до Сил оборони до 16 років. Окупанти дійшли висновку, що тоді ЗСУ будуть здатні воювати до 2044 року, заявив очільник ГУР.
"Це лише російські розрахунки, на відміну від ворога, Україна цінує життя своїх громадян. Та й навряд чи хтось зможе воювати до 2044 року, а до 2060-го й поготів. Тут справа насамперед в економіці – жодна економіка стільки часу у стані війни не витримає. Але якщо Україна витрачає на ведення війни здебільшого не зовсім свої кошти, то Росія – власні, і ворог це також чітко розуміє", - підкреслив він.
Буданов також визнав, що "питання мобілізації в Україні непросте". Розвідник припустив, що держава робила помилки у комунікації з суспільством, які зараз виправляються. Але гадати, що у сил оборони закінчився людський ресурс, неправильно, запевнив він.
"Деякі люди трохи налякані, трохи невпевнені, бо їм, мабуть, цілком і належним чином не пояснили, що служба в українській армії не вирок, а честь і нові можливості. Так, це обов'язок, рутина, ризик, але водночас це є справжня свобода – захист своєї держави, служба своєї нації. Це внесок і у власне, і у загальне вільне майбутнє. Альтернатива цьому – російське рабство", – підсумував голова ГУР.
Партнери України порушують питання зниження призовного віку з 25 років. Союзники вважають, що чоловіки 18-25 років мають найбільш ефективний та оптимальний вік для участі у війні, розповів 6 серпня нардеп, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Але, за його словами, на сьогодні жодних ініціатив щодо зменшення призовного віку нижче 25 років в Україні немає.
Ветеран АТО та керівник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут ще у квітні цього року під час спілкування з “Українською правдою” заявляв, що військо потребує молодих людей, тому мобілізаційний вік потрібно понизити до 20 років. І казав він це не просто так, адже військові теж озвучували потребу у людському ресурсі. А 18 червня депутат Роман Лозинський в інтерв’ю Liga.net допустив, що це дійсно може статися.
Після цього заступник командира 3-ї ОШБр Родіон Кудряшов заявив, що мобілізаційний вік необхідно понизити до 21 року. А також розробити державні програми підготовки до служби учнів та студентів.
А наприкінці липня офіцер відділення розвідки бригади "Рубіж" Національної гвардії України Віталій Литвин заявив, що в українській армії є брак особового складу у війську. Через це він закликав знизити мобілізаційний вік з 25 до 22 років.
Нагадаємо, на початку квітня президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує мобілізаційний вік з 27 до 25 років. Проте через колізію у законодавстві частина 25-річних громадян України залишилася військовозобов'язаними. Попри опір військових, Верховна Рада хоче ухвалити законопроєкт, який заборонить мобілізувати людей молодших 25 років і дозволить звільнитися з армії таким бійцям, які вже служать.
Президент України Володимир Зеленський у середу, 7 серпня, підписав закони, які передбачають продовження загальної мобілізації та воєнного стану ще на 90 днів. Цей режим діятиме до 9 листопада. Це вже 12 продовження воєнного стану і мобілізації в Україні.
Перед цим Верховна Рада продовжувала дію воєнного стану та загальної мобілізації в Україні 8 травня. Вже наступного дня відповідні документи підписав президент України Володимир Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.