Міністр фінансів заявив, що з цим прогнозом погоджується і МВФ
Україна разом із МВФ оцінює, що у 2025 році Київ потребуватиме додаткового фінансування. Йдеться про суму в 12-15 млрд доларів. Все через те, що, за прогнозами української влади та Фонду, війна триватиме й наступного року.
Водночас при підготовці діючої програми з МВФ один із ключових параметрів передбачав, що активна фаза війни триватиме до середини 2024 року. Однак цей прогноз не справдився. Про це в інтервʼю "РБК-Україна" розповів міністр фінансів Сергій Марченко.
"Зараз ми постійно проговорюємо з нашими партнерами, що нам потрібно додаткове фінансове запевнення, тому що війна буде продовжена у 2025 році і нам потрібно мати буфер", - сказав міністр, оцінивши додаткові потреби на 2025 рік у 12-15 млрд доларів.
Марченко зазначив, що ці оцінки повністю узгоджені з обговореннями Мінфіну з МВФ. За його словами, в Фонді також бачать цю потребу як додаткову до того, що зараз передбачено у програмі. Крім цього, на думку міністра, Україна, підвищуючи податки, має показати партнерам, що робить власний внесок.
"Ми виходимо до партнерів і говоримо: ось є дефіцит у 500 млрд гривень і ось є рішення як його перекрити. Але ми також чекаємо, що на 2025 рік ви нам дасте достатні фінансові запевнення, щоб ми могли профінансувати бюджет", - пояснив Марченко.
Наразі, за його словами, відповідно до програми МВФ, запевнення партнерів недостатні для того, щоб уряд міг подати до Ради збалансований бюджет на наступний рік.
На початку липня стало вдіомо, що Україна отримала 2,2 млрд доларів США від Міжнародного валютного фонду. Це вже п'ятий транш в рамках чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF). Ці кошти, зокрема, підуть на фінансуванні критичних видатків держбюджету. Отримані 2,2 мільярда - це частина коштів, передбачених програмою EFF обсягом 16 млрд доларів.
А 27 червня Україна отримала від Євросоюзу новий транш у розмірі 1,9 млрд євро. Кошти надійшли у межах програми допомоги Ukraine Facility. Вони дозволяють забезпечувати фінансування пріоритетних бюджетних потреб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.