Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Комітет з нацбезпеки підтримав законопроєкт про заборону мобілізовувати чоловіків до 25 років, рішення приймуть на сесії
У Верховній Раді хочуть заборонити мобілізацію чоловіків віком 18-25 років. Відповідний законопроєкт №11379-д у понеділок, 5 серпня, підтримав на засіданні Комітет з національної безпеки та оборони. Тепер цей документ мають розглянути на сесійному засіданні.
Про підтримання законопроєкту у профільному комітеті повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, який є його автором.
"Щойно Комітет з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт 11379-д. Законопроєкт забороняє мобілізацію не тільки обмежено придатних від 18 до 25 років, але тих, хто не пройшов строкову службу або хто не має військової кафедри", - заявив він.
За словами Гончаренка, у документі є ще одна важлива норма. Також в законопроєкті передбачено право на звільнення для тих, кого вже стигли забрати.
"І тепер цей документ маємо розглянути в сесійній залі. Буду робити все, щоб це сталось одразу, як тільки збереться парламент", - повідомив Гончаренко.
Як писав Інформатор, кілька днів тому вже проводилося засідання Комітету з питань національної безпеки, присвячене проблемі мобілізації: за законом, її повинні проводити після 25 років. Однак, чоловіків 18-25 років також забирають в армію, якщо вони, наприклад, пройшли строкову службу або ж закінчили військову кафедру, а також в деяких інших випадках. На цьому засіданні Гончаренко представив свій законопроєкт, але йому дали час до 5 серпня на доопрацювання деяких пунктів.
Військкоми пояснюють, роздаючи повістки, що не потрібно кричати про свавілля, якщо мобілізували хлопця до 25 років - бо все, на їхній погляд, законно. Наприклад, кажуть, що з квітня 2024 року немає статусу "обмежено придатний". Люди, які його мали, залишаються військовозобов’язаними навіть якщо їм менше ніж 25 років. Тобто у таких людей дійсно можуть перевірити військово-облікові документи та якщо немає актуальних, відправити на повторне проходження військово-лікарської комісії.
Нагадаємо, у Генштабі ЗСУ заявили, що не підтримують законопроєкти, які передбачають звільнення від служби людей молодших 25 років, які зараз мають статус військовозобов'язаного.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.