Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Росія підтримувала недавній державний переворот у Судані
У суботу, 24 вересня, голова української розвідки Кирило Буданов не підтвердив і не спростував повідомлення ЗМІ. Західні медіа повідомляли, що Україна брала участь у нещодавніх ударах дронами по базах бойовиків у Судані. Водночас він заявив, що Україна буде діяти проти своїх ворогів "у будь-якій точці земної кулі".
Про причетність українських дронів до ударів у Судані розповів Кирило Буданов виданню Голос Америка. Він повідомив, що кожен сам може надати відповідь на це запитання.
"Я особисто ще рік тому відверто казав, що всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі", - прокоментував Буданов
Відомо, що телеканал CNN повідомив, що за ударами дронів, ймовірно, стоять українські спецслужби. Журналісти процитували джерело українських військових, що описало операцію як роботу "несуданських військових".
"Це наші вороги, і ми будемо діяти в будь-якій точці земної кулі", - наголосив він.
Проте Буданов не став коментувати ці повідомлення, але він підкреслив, що Росія підтримувала недавній державний переворот у Судані, в якому бойовики, пов'язані з ПВК "Вагнер", зіграли значну роль.
У жовтні 2022 року в Судані відбувся державний переворот. У результаті перевороту було повалено демократично обраний уряд і встановлена влада військової хунти. Роль приватної військової компанії Вагнер у перевороті є суперечливою. Одні експерти вважають, що Вагнер відіграв вирішальну роль у перевороті, інші ж вважають, що її роль була менш значущою.
ПВК Вагнер має значний вплив у Судані вже кілька років. У 2017 році ПВК розпочала операції у Судані, щоб допомогти урядові у боротьбі з повстанцями в Дарфурі.
З того часу Вагнер значно розширила свою присутність у Судані. Її бійці були залучені до різних операцій, включаючи боротьбу з повстанцями, забезпечення безпеки нафти та газу, а також військовий вишкіл.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.