Буданов: Іран постачає росії артилерійські снаряди

Читать на русском

Кремль намагається розв’язати проблему нестачі артилерійських снарядів за допомогою союзного авторитарного уряду

Читать на русском
Буданов: Іран постачає росії артилерійські снаряди
Тегеран та москва домовилися про постачання 20 тисяч снарядів

Кремль намагається розв’язати проблему нестачі артилерійських снарядів за допомогою союзного авторитарного уряду

Росія намагається отримати від Ірану партію артилерійських снарядів. Війська рф на початку 2023 року почали відчувати серйозний снарядний голод. Через це путіну довелося обмежити плани нового наступу.

Хочуть більше снарядів

Очільник ГУР України Кирило Буданов розповів, що росія завезла з Ірану пробну партію снарядів. Зараз вони намагаються отримати нову партію обсягом 20 тисяч снарядів. Про постачання з Північної Кореї поки не йдеться, розповів в інтервʼю Forbes.

«Щодо Північної Кореї підтверджених випадків немає. З Ірану завозилась пробна партія, зараз намагаються завезти ще одну партію, уже не пробну, це близько 20 000 снарядів. Це ніщо порівняно з тими цифрами, які використовуються», — заявляє Буданов.

Очільник української розвідки заявляє, що такі обсяги постачання, зважаючи на темпи використання артилерії ворога, мало на що впливатимуть. Влітку росія використовувала від 40 до 60 тисяч снарядів на день. У січні темпи обстрілу впали на 75 % — до 10–15 тисяч у день.

Снарядний голод

За словами Буданова, запаси артилерійських снарядів у росії зменшилися до 30 % армія рф змушена використовувати снаряди, виготовлені понад 40 років тому. Якщо так триватиме далі, росія може вичерпати запаси повністю придатних боєприпасів уже на початку 2023 року.

«Уже два місяці російські угруповання, які діють у нас, живуть у режимі максимальної економії боєприпасів. Більш-менш нормально боєприпаси зараз застосовуються виключно в Бахмуті та на Лиманському напрямку. Вони кілька разів намагалися штурмувати Вугледар, і далі будуть пробувати, то додалася ще ця локація. На всіх інших ділянках — режим економії боєприпасів», — заявив Буданов.

У сукупності з іншими факторами, це змусило путіна відмовитися від планів захоплення Києва, каже очільник української розвідки. Тепер він зосереджує увагу на окупації всієї Луганщини та Донеччини.

Співпраця росії та Ірану

Авторитарні режими путінської росії та Ірану активно співпрацюють уже не одне десятиліття. Але у 2022 році їхня співпраця вийшла на новий рівень. І москва й Тегеран вважають, що мають спільного ворога — колективний Захід на чолі зі США.

На цьому тлі Іран спочатку таємно, а потім відкрито постачав росії свої безпілотники для війни в Україні. Пізніше мова йшла про передачу балістичних ракет, але щодо цього питання ситуація не зрушилася з місця.

Уряди Ізраїлю та США стурбовані тим, що в якості відплати за співпрацю, росія надасть Ірану ядерні технології і заявили, що будуть протидіяти цьому. Тель-Авів та Вашингтон здійснили кілька авіаударів на військові заводи та склади Ірану.

У лютому відбувся візит президента Ірану Ебрагіма Раїсі до Китаю на запрошення китайського лідера Сі Цзіньпіна. Це зближення авторитарних лідерів ознаменувало новий етап у формуванні «вісі зла».

Ми також повідомляли, що конфлікт між Генштабом росіян та очільником приватної військової компанії «Вагнер» Євгеном Пригожиним розгорається на тлі снарядного голоду в лавах армії країни-окупанта. А ще Інформатор писав, що Інспектори МАГАТЕ підозрюють Іран у створенні ядерної зброї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.