Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Суд визнав мобілізацію законною, пояснюючи, що на момент призову особа ще не була визначена для відстрочки через бронювання
В Україні продовжується загальна мобілізація й всі чоловіки призовного віку - від 18 до 60 років - повинні служити у лавах ЗСУ, якщо у них не має відстрочки чи бронювання. Втім трапляються випадки, коли на етапі бронювання чоловікам ТЦК вручає мобілізаційне розпорядження.
Про те, чи є законною мобілізація до лав ЗСУ у такому випадку, розповів юрист Антон Сінцов для NV.
За словами адвоката, Закарпатський адміністративний суд розглядав випадок, що стосувавня оскарження мобілізації на етапі бронювання.
Зазначається, що чоловік отримав наказ Мінекономіки про бронювання після мобілізації до лав ЗСУ. Фактично його мобілізували тоді, коли він перебув у процесі процедури бронювання.
Суд визнав таку мобілізацію законною. Судді керувалися тим, що на момент мобілізації чоловік ще не мав фактичного і завершеного бронювання, але вже мав статус військовослужбовця.
Висновок суду підтримав й Верховний Суд, який ухвалив, що категорія осіб, які підлягають бронюванню, стосується лише тих, хто має військові обов'язки, і надає підставу для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Звільнення з військової служби, з іншого боку, відноситься до військовослужбовців, тобто осіб, які здійснюють військову службу.
Відтак, з урахуванням змісту та мети категорії осіб, що підлягають бронюванню, вона не належить до правовідносин, пов'язаних із звільненням військовослужбовців із військової служби, - йдеться у рішенні суду.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлює перелік військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню. Зокрема, це люди, які працюють:
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.
Також ми писали, як підтвердити утримання родичів з інвалідністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber