Британія зробить українські розвідувальні дрони стійкими до ворожих РЕБ – Reuters

Читать на русском

Безпілотники зможуть залітати далеко у повітряний простір росії без загрози, що ворожі РЕБ їх "посадять"

Читать на русском
Модернізація безпілотників
Допомога ЗСУ від Британії

Безпілотники зможуть залітати далеко у повітряний простір росії без загрози, що ворожі РЕБ їх "посадять"

Війну, яку РФ розв'язала в Україні, давно вже називають війною дронів. Саме тому інженери британської компанії Evolve Dynamics спрямували свої зусилля на тому, щоб зробити дрони для України максимально стійкими до ворожих РЕБ. Бо тільки так розвідувальні БПЛА зможуть довго знаходить у небі.

Про розробку нової технології розповіло видання Reuters. Зазначається, що вона вкрай важлива для операцій, які проводять ЗСУ та ГУР на території РФ. Завдяки цій розробці, росіяни не зможуть "посадити" українські дрони навіть застосовуючи станції радіоелектронної боротьби.

"На анонімному складі на півдні Англії інженери Evolve Dynamics працюють над технологією, яка б могла допомогти українським розвідувальним дронам залишатися в небі навіть після того, як росія спробує придушити їх електронним способом", – йдеться у повідомленні.

За інформацією видання, ця розробка є важливою частиною міжнародних зусиль країн-союзників України з підтримки її програми безпілотників. Вона має допомогти Україні досягти переваги над росією, яка має значно більші ресурси.

Дрони Sky Mantis в Україні

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст розповів, що за час війни в Україні їх безпілотники пройшли 85 оновлень. Все це робиться для того, щоб вони були максимально ефективними у протистоянні російській агресії. Наразі в Україні задіяні близько 100 дронів-розвідників Sky Mantis.

Коаліція безпілотників

У січні цього року Україна та Латвія створили коаліцію дронів та РЕБ. Рішення про це ухвалили під час візиту Міністра оборони Латвії Андріса Спрудса до Києва. До цієї ініціативи долучилися ще сім країн, а саме: Швеція, Велика Британія, Литва, Естонія, Нідерланди, Німеччина та Данія. Головне завдання Коаліції дронів - допомогти Україні масштабувати виробництво БПЛА і засобів радіоелектронної боротьби для потреб війни.

Окрім західних країн, безпілотники також виготовляють й вітчизняні компанії. Зараз в Україні їх налічується десять. Більшість з них є приватними підприємствами. Так, нещодавно благодійний фонд “Батальйон Волонтер” провів тестування ударного безпілотника з реактивним двигуном. 

Також українська компанія Terminal Autonomy постачає ЗСУ безпілотники. Кілька сотень AQ 400 Scythe допомагають нашим воїнам у боротьбі проти окупантів. Ще збільшилась кількість виробництва FPV-дронів в Україні. Ці БПЛА дозволяють у режимі реального часу відстежувати те, що відбувається в зоні обльоту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.