Бразилія хоче запросити путіна на саміт G20: чи ризикнуть його арештувати під час візиту

Читать на русском

Візит путіна на саміт G20 в в Ріо-де-Жанейро може спричинити нові виклики для міжнародних відносин

Читать на русском
Президент Бразилії та президент рф
Бразильський уряд готується до можливого візиту путіна на саміт G20

Візит путіна на саміт G20 в в Ріо-де-Жанейро може спричинити нові виклики для міжнародних відносин

Правляча влада Бразилії під керівництвом президента Луїза Інасіо Лули да Сілви вирішила запросити російського лідера Володимира Путіна на майбутній саміт G20 у Ріо-де-Жанейро. При цьому Міжнародний кримінальний суд виніс рішення про арешт путіна у зв'язку з порушеннями прав людини, а Бразилія прийняла Римський статут, що може спричинити проблеми під час візиту диктатора. Відомо, що дев'ятнадцята зустріч глав держав Групи двадцяти відбудеться 18-19 листопада 2024 року у Бразилії.

Інформацію про те, як влада Бразилії намагається організувати візит путіна, повідомило видання Folha de S.Paulo з посиланням на власні джерела. Відомо, що уряд Бразилії направив свою позицію з приводу можливого візиту путіна до Комісії міжнародного права ООН. Цей крок пов'язаний із розробкою положень про імунітет для глав держав, які мають уникати судового переслідування під час міжнародних візитів.

Хоча бразильський уряд у своїй документації не вказує безпосередньо на путіна, але судячи з тематики звернення, йдеться безпосередньо про сучасну ситуацію з російським лідером, наголошує видання.

"Бразильський уряд не цитує безпосередньо путіна в тексті, але посилається на сценарій, який відповідає нинішній ситуації російського лідера", - йдеться в матеріалі.

Чому візит путіна до Бразилії загрожує йому арештом

Президент Лула да Сілва раніше заявляв, що рішення про арешт путіна буде приймати судова система Бразилії, якщо той вирішить відвідати саміт G20 в Ріо-де-Жанейро. Уряд також розглядає можливість виходу з Міжнародного кримінального суду, щоб уникнути конфліктів у подальшому. Окрім того, Лула хоче знати, чому деякі країни не підписали Римський статут. Особливо він виділяє в цьому списку США. За його словами, це зробила Бразилія, але США та росія чомусь не є його членами підписантами

Луїс Інасіу Лула да Сілва на саміті G20 в Індії пообіцяв не арештовувати путіна у разі його візиту до країни. Ба більше, він заявив, що на наступний саміт G20 в Ріо-де-Жанейро в 2024 році він міг би спокійно приїхати в країну без жодних несподіванок для себе.

При цьому президент Франції Емануель Макрон днями відвідає Бразилію, щоб переконати бразильського президента Лулу да Сілву підтримати Україну та Захід у російсько-українській війні. Досі Бразилія займає баланс нейтральної позиції, намагаючись працювати між сторонами.

Нагадаємо, Луїс Інасіу да Сілва обійняв посаду президента Бразилії 1 січня 2023 року. Він справді посідає особливе місце в історії Бразилії. І складається враження, що тепер він прагне не лише залишитися в історичній пам'яті свого народу, а й у пам'яті світу. Це стало зрозуміло ще до бразильських виборів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.