Бойова стратегія України щодо деокупації Криму може стати значно ефективнішою: у NYT розкрили деталі

Завдяки ракетам ATACMS тиск на тимчасово окупований півострів лише зростатиме

ЗСУ зможуть бити по окупованому Криму за допомогою ракет ATACMS - NYT
Крим і ATACMS

Українські Сили Оборони зможуть ефективніше бити по території тимчасово окупованого Криму, використовуючи для своїх ударів високоточні та далекобійні ракети ATACMS. Ця зброя значно посилить результативність атак ЗСУ.

Як повідомила газета The New York Times із посиланням на анонімних представників Пентагону, удари ATACMS стануть серйозним посиленням тиску на російських окупантів у Криму. Зброя, здатна бити на понад 300 кілометрів, змусить ворога заметушитись, а бойова стратегія деокупації півострова стане значно ефективнішою. ЗСУ зможуть ефективніше знищувати військові бази, склади, та техніку росіян. 

За інформацією видання, Україна отримала версію ATACMS із дальністю ударів до 300 км (190 миль). За словами представників нацбезпеки США, значна частина наданого озброєння насамперед має бути спрямована на зміцнення обороноздатності України. Число переданих ракет представники Пентагону відмовилися назвати.

США підтвердили передачу ATACMS 

У середу, 26 квітня, Державний департамент США підтвердив, що США ще в березні 2024 року передали Україні ракети ATACMS дальньої дії з радіусом дії до 300 кілометрів.

За словами радника з національної безпеки США Джейка Саллівана, Україна отримає "значну" кількість цих ракет. Ракети ATACMS були відправлені 12 березня та надійшли до України того ж місяця. Як підтвердив речник Державного департаменту США Ведант Патель, цю партію "було безпосередньо замовлено президентом" США Джо Байденом.

Агенція Associated Press раніше того ж дня повідомила, що ракети ATACMS були таємно передані Україні вже в березні. Ракети були частиною пакета допомоги на суму 300 мільйонів доларів, оголошеного в березні. За даними двох американських чиновників, з якими зв'язалася агенція AP, ракети ATACMS використовувалися в атаках, проведених минулого тижня на військовий аеродром у Криму та скупчення російських військ у Бердянську. Важливо зазначити, що ракети ATACMS мають використовуватися виключно на території України, до якої, згідно з позицією США, належить також і Крим.

Нагадаємо, що вперше невелику кількість ракет ATACMS Україна отримала в жовтні 2023 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube