Бої в Курській області перетворюються на повномасштабний наступ ЗСУ - The Guardian

Раптове вторгнення ЗСУ в Росію показує європейським урядам, що надання мільярдної військової допомоги Україні не є марною тратою

Курський наступ
Україна набуває успіхів у Росії швидше, ніж втрачає позиції в Донецьку

На десятий день операції у Курській області Збройні Сили України демонструють все більшу впевненість. Прорив, який мав випробувати російську оборону, поступово перетворюється на повномасштабний наступ. Також ця активність ЗСУ свідчить про те, що Київ має більше зброї, хоча Росія також не має браку ресурсів у своєму розпорядженні.

Про це пише The Guardian. Зазначається, що українські бійці очікують на те, що логістичні функції будуть перенесені "всередину Росії", оскільки лінії постачання стають розтягнутими.

Видання наголошує, що наступ на територію Росії вплинув на моральний дух українців. Водночас Київ сподівається, що ворог відтягне ресурси зі східного фронту, де зараз триває наступ на Покровськ. Проте аналітики кажуть, що Росія перекидає війська з усіх напрямків, окрім східного.

Україна набуває успіхів у Росії швидше, ніж втрачає позиції в Донецьку, але транспортне сполучення Покровська робить його більш стратегічним. Російська територія, яку поки що захопила Україна, не має великого військового значення, тому розрахунок більш тонко збалансований. Київ сподівається, що Росія витягне ресурси зі східного фронту, але водночас він стримав деякі зі своїх найкращих військ від захисту сходу.

The Guardian пише, що проблема для Києва полягає в тому, що немає доказів того, що Росія відводить значні сили з Донецького напрямку. Інститут вивчення війни заявив, що наразі є лише докази переміщення "вибраних елементів російських нерегулярних підрозділів", що в цілому підтримують інші експерти. Україні доведеться отримати набагато більше території, ніж 1000 квадратних кілометрів, щоб здійснити обмін територіями з Москвою, враховуючи, що Росія займає близько 18% території України.

"Тож переваги операції наразі є частково психологічними, оскільки вони послаблюють імідж сильного Путіна та підвищують моральний дух українців. Вони теж політичні. Раптове вторгнення показує європейським урядам і, можливо, найголовніше виборцям США, що надання мільярдної військової допомоги Україні не є марною тратою. ЗСУ показали, що можуть проводити складні атаки, розумно використовувати броню і не зупинятися проти російських наземних мін, як це сталося минулого літа. Однак остаточна битва під Курськом далека від завершення, і ставки зростають для обох сторін", - резюмує видання.

Курський наступ

Вже понад тиждень, як підрозділи ЗСУ прорвали кордон та увійшли у Курську область. Вони впевнено просуваються вглиб Росії, захоплюючи населені пункти. 

Bloomberg з посиланням на джерело у західній розвідці пише, що Україна тримала у таємниці від своїх західних союзників плани щодо свого вторгнення в Росію. Захід дізнався про Курську операцію вже після того, як ЗСУ завдали удару. Але, зокрема, в ЄС вважають, що Київ має повне право атакувати територію Росії.

Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк назвав чотири цілі Курського наступу. Перша ціль - посунути російську артилерію на необхідну відстань, щоб її нею не можна було бити по цивільному населенню України. Друга мета - перерізати логістичні маршрути, які дозволяють росіянам ефективно підвозити резерви по всій лінії фронту. Третє завдання - показати неспроможність російського громадянського та військового керівництва. Четверта мета - це перенесення війни на територію Росії.

Нагадаємо, Financial Times вважає, що Україна пішла в наступ на Курську область, щоб зробити ці території "розмінною монетою" у майбутніх переговорах з Росією. Окрім того, Київ готується до вірогідного повернення Дональда Трампа в Білий дім та робить базу для "торгів" з ним. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube