Блінкен їде до Китаю: США хочуть зупинити підтримку РФ з боку країни

Держсекретар обговорить з китайськими колегами ключові геополітичні виклики, зокрема російсько-українську війну, загострення на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні

Ентоні Блінкен
Білий дім вважає, що з Пекіном можна домовитися

24–26 квітня держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен планує здійснити візит до Шанхаю та Пекіна. Головною темою перемовин стане підтримка Росії Китаєм. Сторони також мають обговорити ситуацію на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела в Держдепартаменті. Білий дім вважає, що виникли нові обставини з часу попереднього візиту Держсекретаря до Пекіну у 2023 році. Видання зазначає, що Блінкена має три ключові цілі під час поїздки до Китаю.

«По-перше, досягнення прогресу в ключових питаннях; по-друге, чітко та прямо висловлювати занепокоєння щодо двосторонніх регіональних та глобальних питань; і по-третє, відповідальне ставлення до конкуренції», — сказав високопоставлений чиновник із Держдепу.

США має занепокоєння щодо підтримки Китаєм російської оборонно-промислової бази. Вашингтон також хоче, аби Пекін допоміг чинити тиск на Іран, що має втримати сторони від регіональної війни. Щодо Індо-Тихоокеанського регіону, Білий дім вважає дії КНР у Південнокитайському морі провокативними й закликає стримувати Північну Корею від «безрозсудних дій».

Російсько-китайська співпраця

Китай надає Росії економічну, дипломатичну та непряму військову допомогу. Компанії з КНР експортують товари, які можуть використовуватися як для цивільних, так і для військових цілей, наприклад, бронежилети, БПЛА, шини та запчастини для вертольотів. Але наразі не було підтверджених про передачу Збройним силам РФ зброї. Існує інформація, що Китай надає Росії супутникові зображення для допомоги у війні.

Пекін допомагає Кремлю пом’якшити вплив західних санкцій, закуповують російські товари, передовсім нафту та газ. Китайські банки надають кредити російським державним компаніям. Пекін також інвестує в російські проєкти, зокрема в енергетику та ВПК. Проте під тиском вторинних санкцій китайські банки починають відмовлятися від переказів до РФ, навіть якщо їх здійснюють в юанях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube