Благодійна організація колишнього депутата Львівської облради "засвітилася" у розслідуванні про втікачів за кордон

Центр NGL.media розсекретив назви благодійників, завдяки яким тисячі втікачів покинули Україну за допомогою системи «Шлях». У списку є організація «ФОНД ДОПОМОГИ УКРАЇНІ «РУХ У МАЙБУТНЄ», яка пов’язана з колишнім депутатом Григорієм Козловським.

втікачі, мобілізація
Чоловіки під виглядом волонтерів змогли виїхати за кордон

За допомогою документів, які подала до Львівської обласної військової адміністрації організація ексдепутата Григорія Козловського могли втекти за кордон 23 чоловіки. Однак у фонді стверджують, що не всі прізвища з цього списку їм відомі.

Про це йдеться у матеріалі незалежного антикорупційного центру NGL.media

список благодійних організацій
Фото – сайт NGL.media

 

«Через наш фонд ми їх не подавали. Ми проаналізували всі клопотання. [Впізнали] тільки 7 осіб, які є в списку», - розповів журналістам підписант фонду Олег Шпур.

За його словами, один із чоловіків з журналістського списку виїхав за кордон з паспортом Великобританії, а решта повернулись. Крім цього, у фонді надали список тільки шести осіб, які виїхали за допомогою їх заявки.

«Справді, один із них виїхав з іноземним паспортом, а ще один – супроводжуючи дитину з інвалідністю. Ще один чоловік повернувся вже після нашої розмови, у липні. Проте повернення ще трьох людей ми не змогли підтвердити», - йдеться у матеріалі.

Що це за фонд Козловського

За інформацією аналітичної платформи YouControl, благодійна організація "ФОНД ДОПОМОГИ УКРАЇНІ "РУХ У МАЙБУТНЄ" була зареєстрована вже після початку повномасштабного вторгнення – 30 березня 2022 року. 

Григорій Козловський
Григорій Козловський двічі потрапляв до Львівської обласної ради. Фото – персональний сайт бізнесмена


Серед засновників є колишній депутат обласної ради Львівщини Григорій Козловський. До засновників фонду також входить "ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "РУХ" ЛЬВІВ". Ця фірма зареєстрована на дружину колишнього депутата, співачку Юлію Козловську.

В перший раз до Львівської обласної ради Григорій Козловський потрапив у 2015 році від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Там він був представником постійної депутатської комісії з питань фінансів та планування бюджету.

Вдруге він також потрапив до обласної ради за списками цієї ж партії у 2020 році. Його мандат завершився у 2022 році та, з того часу, згідно з інформацією на персональному сайті, Козловський присвятив себе волонтерству та допомозі постраждалим від російської агресії. 

Проте, судячи з пошуку на сайті антикорупційного центру NGL.media, колишній депутат – частий фігурант журналістських розслідувань. Одне з останніх стосувалося втрати громадою Львова приміщення міської лікарні на користь приватного медичного центру сім’ї Григорія Козловського. 

Як волонтери можуть потрапити до системи «Шлях»

Система «Шлях» була започаткована і створена як електронна система, яка дозволяла реєструватися і виїжджати за кордон саме ліцензованим перевізникам ― вантажним та пасажирським.

Після початку повномасштабного вторгнення обласним військовим адміністраціям та міністерству інфраструктури дозволили вносити в систему волонтерів. Про це в інтерв’ю «Українському радіо» розповів заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач. 

«Благодійні фонди чи фізичні особи подають до обласних військових адміністрацій або міністерства заяву та обґрунтування, після чого вони або включаються, або ні в систему «ШЛЯХ» рішенням, наказом відповідного органу. Якщо говорити про перевізників, то вони мають право бути 60 днів за кордоном, якщо волонтери ― то це 30 днів», - пояснив Сергій Деркач.

За словами чиновника, в Україні не має уніфікованих правил, за яким дозволяють волонтерам виїхати, чи відмовляють у можливості покинути Україну.

«Фактично немає інших критеріїв, які можуть дати розуміння того, чому людина може виїхати чи ні. В нас дійсно є випадки, коли прикордонники запобігали виїзду за кордон людей, які не мали б виїжджати з гуманітарною метою, але так само до нас іноді звертаються перевізники, які їздять за конкретним товаром офіційно, або волонтери, які не вперше виїжджають, але вчерговий раз при виїзді за кордон їх прикордонники так само не випускають, хоча в них хороша історія перетину кордону», - заявив представник міністерства інфраструктури.

Раніше Інформатор розповідав, скільки чоловіків покинули Україну під виглядом волонтерів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube