Вчені думали, ця рослина з роду женьшеню, але виявилося, що ні - на Землі нічого подібного не існує
У США поблизу одного міста-привида знайшли скам’янілі рештки чужорідної рослини. Палеонтологи вперше знайшли рештки листя цієї рослини в 1969 році та назвали її Othniophyton elongatum, що означає "чужа рослина". Тоді вони пов’язували її з женьшенем. Однак свіжий аналіз поставив під сумнів цю гіпотезу. Рослина не належать до жодної з відомих родин рослин, живих чи вимерлих. Тож вчені охрестили її – "інопланетною", пише LiveScience.
Приблизно 47 мільйонів років тому регіон Грін-Ривер, звідки походять скам'янілості невідомої рослини, був величезною екосистемою озера поблизу діючих вулканів. Озерний осад і вулканічний попіл сповільнили розкладання останків риб, рептилій, птахів і рослин, завдяки чому деякі з них надзвичайно добре збереглися.
Дослідники проаналізували фізичні особливості цих скам’янілостей, шукаючи сімейства живих рослин, які могли б бути схожими. Однак вони не змогли порівняти скам’янілості з жодною з понад 400 сімейств квіткових рослин, що живуть сьогодні, і вимерлих родин.
Кілька років потому Флоридський музей природної історії отримав доступ до нової технології мікроскопії та штучного інтелекту. Через це в плодах скам’янілості було видно мікровідбитки маленького насіння, що розвивається.
Дослідницька група також могла побачити тичинки – чоловічі репродуктивні органи квітів – які у більшості видів рослин відокремлюються після запліднення.
"Зазвичай тичинки відпадають, коли плід розвивається. І ця штука здається незвичайною, оскільки вона зберігає тичинки в той час, коли має зрілі плоди з насінням, готовим до розповсюдження. Ми не бачили нічого подібного в сучасному світі" – пояснили вчені.
Порівняння цих рис із вимерлими родинами також не призвело до жодних збігів. Це не єдиний вид із формації Грін-Ривер, який збентежив вчених.
У цьому регіоні раніше також виявили скам’янілості інших рослин, як-от фрукти Bonanzacarpum і листя Palibinia, які здивували вчених і зрештою призвели до відкриття вимерлих груп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.