Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Роботу з військовими проводили органи місцевого КДБ, однак вмовити білоруських військових воювати з українцями вони не змогли
Президент Білорусі Олександр Лукашенко був готовий у грудні 2022 року віддати наказ про початок вторгнення в Україну, проте йому не вдалося вмовити армію на це.
Про це розповів білоруський опозиціонер, засновник білоруської десантно-штурмової групи у складі ЗСУ Валерій Сахащик в ефірі Еспресо.
На кінець грудня 2022 року всі боєздатні з'єднання білоруської армії перебували на кордоні, заявив він.
"Військовослужбовці почали рух знизу, почали ставити велику кількість питань командуванню, чому вони повинні йти в Україну, чого це раптом український народ став нашим ворогом. Міноборони спробувало залякати військових — нічого не вийшло", - заявив Сахащик.
За його словами, роботу з військовими проводили органи місцевого КДБ, однак вмовити їх воювати з українцями вони не змогли.
"Органи КДБ майже в повному складі майже тиждень провели у військах, шантажували, лякали, говорили з військовими — нічого це не дало. Доповіли вищому керівництву, що білоруська армія не готова до ведення бойових дій в Україні, тому наказ не був відданий", - заявив він.
Наприкінці грудня 2022 року білоруська армія дійсно стояла на кордоні з Україною, а російська пропаганда через свої "зливні бачки" поширювала наративи про те, що з півночі готується вторгнення.
Тоді в Офісі президента заявили, що відповідь на таке може бути коротка – це готовність наших Сил оборони.
Тоді у соціальних мережах активно розганяють інформацію про перекидання російської техніки до білорусі та підготовку нібито наступу найближчими днями.
Таким заявам передували повідомлення Генштабу про те, що у республіці Білорусь фіксують збільшення кількості російських мобілізованих військовослужбовців. Це стосувалося зокрема Мозиря, Гомеля та Могилева.
Нагадаємо, тоді ж, у грудні 2022 року, аналітики ISW повідомили, що Путін штовхає Лукашенка на війну, щоб посилити контроль над Білоруссю. В Офісі президента, коментуючи заяви про грудневе вторгнення казали, що розуміють, що це вкид.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.