"Клали ми на все це ікс". Що стоїть за чутками про нове вторгнення в Україну з Білорусі?

"Клали ми на все це ікс". Що стоїть за чутками про нове вторгнення в Україну з Білорусі?

Читать на русском

Експерти не дають однозначних оцінок загрозі наступу з території РБ

Читать на русском
"Клали ми на все це ікс". Що стоїть за чутками про нове вторгнення в Україну з Білорусі?
Фото ілюстративне

Експерти не дають однозначних оцінок загрозі наступу з території РБ

Тема ймовірного наступу з Білорусі обговорюється щораз активніше, особливо на тлі візитів путіна та Лукашенка один до одного. Проте в ОП вважають, що чутки про підготовку до нового вторгнення — це елемент психологічного тиску. Про це заявив радник Офісу Президента Олексій Арестович. 

"Ми розуміємо, що це вкид. Білоруське угруповання не готове. Вони здійснюватимуть елементи тиску. Сьогодні пройшла інформація, що „білоруська армія нанесла на машини літеру К — Київ. Боже, який жах і так далі, і так далі“. Це елемент психологічного тиску. І його спробують поєднати з повітряними ударами, скоріш за все. І наганяти жаху та страху, темряви до Нового року, щоб зіпсувати нам Різдво і Новий рік. Продовжують тактику психологічного терору. Але ми клали на неї ікс. От ікс клали ми на це все", — заявив Арестович. 

Водночас в Інституті вивчення війни стверджують, що наразі індикатори неоднозначні. 

"Деякі підтверджені докази нарощування росіян у Білорусі мають більше сенсу як частину підготовки до нового наступу, ніж як частину поточних навчань і тренувань, але немає жодних доказів того, що Москва активно готує ударні сили в Білорусі.  ISW продовжує оцінювати, що відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але це можливість, яку слід сприймати серйозно", — зазначають фахівці. 

Також у ISW кажуть, що росія всіляко просуває інформаційний ажіотаж навколо ймовірного вторгнення. Так, 24 листопада Міноборони росії демонстративно заявило, що має польовий госпіталь у Білорусі. Генштаб України 23 грудня повідомив, що російські війська планують розгорнути в Білорусі щонайменше ще один польовий госпіталь.

"Польові госпіталі не є необхідними для навчань і можуть свідчити про підготовку до бойових дій. Поява польових госпіталів у Білорусі на початку 2022 року була одним з останніх показників, які спостерігалися перед тим, як росія почала своє повномасштабне вторгнення. Росія продовжує перекидати війська до Білорусі під прикриттям навчань. Деякі російські танки Т-90, які, як повідомляється, перекинули в Білорусь наприкінці грудня 2022 року, були помічені в зимовому камуфляжі. Оснащення танків зимовим камуфляжем не є абсолютно необхідним для тренувань і може свідчити про підготовку до справжніх зимових бойових дій. Розгортання польових госпіталів і перефарбування танків також можуть бути частиною інформаційної операції", — підсумовують в інституті вивчення війни. 

Наступ з Білорусі анонсують на найближчі дні 

Після 20 грудня чутки про нове вторгнення розгорілись з новою силою. Меседж про це зокрема поширив відомий проросійський блогер Анатолій Шарій. У п'ятницю, 23 грудня, у своєму Telegram-каналі він опублікував вкид про напад, за інформацією нібито з кількох джерел в армійських підрозділах. Та навіть назвав конкретні дати — 25 та 26 грудня. В Офісі Президента відреагували на цю інформацію, назвавши її "вкидом", поширеним "зашквареними персонажами". 

В ОП запевнили, що наші Сили оборони готові до будь-яких сценаріїв. 

Раніше ми розповідали про ЗРК Тор-М2, які рф перекидає до Білорусі. Також Інформатор писав, що у білорусі побільшало російських мобілізованих та прибувають ешелони військової техніки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.