Безоплатна стоматологія для військових та ветеранів - як отримати

Безоплатна стоматологія для військових та ветеранів - як отримати

Сьогодні безоплатні стоматологічні послуги військовослужбовці та ветерани можуть отримати у 332 медичних установах у 23 областях України. За сім місяців роботи пілотного проекту безоплатними послугами зуболікування скористалося понад 4 000 пацієнтів, а зубопротезування – більш як 3 000 військовослужбовців та ветеранів. Про це 11 листопада повідомили в Кабміні.

У квітні 2024 року Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Ініціатива реалізується додатково до Програми медичних гарантій та фінансується за окремою бюджетною програмою. У червні стоматологічні послуги для військових та ветеранів було розширено. Наразі пакет складається з двох послуг: зубопротезування (група послуг №1) та зуболікування (група послуг №2). Гранична вартість послуг зі зубопротезування не може перевищувати 14 984 грн, зі зуболікування — 24 952 грн.

Отримати комплексну стоматологічну допомогу безоплатно в межах Програми медичних гарантій можуть: 

  • учасники бойових дій;
  • ветерани війни;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.

Послуга надається за наявності направлення лікаря-стоматолога, а також — заяви в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проектом вперше) з наданням копій та з пред’явленням оригіналів наступних документів: 

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків;
  • посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни
    - посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

Скористатися послугою пілотного проєкту можна один раз протягом року. Захисники та захисниці мають право скористатися послугами зубопротезування та зуболікування будь-де, незалежно від місця проживання, перебування чи прописки. 

Щоб отримати стоматологічну допомогу, треба знайти медичний заклад, де надають послуги зубопротезування або зуболікування. Отримати медичні послуги із зубопротезування або зуболікування безоплатно захисники та захисниці можуть у закладах, які уклали договір з НСЗУ.

Знайти адресу та телефон найближчого медичного закладу можна: 

  • Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
  • Самостійно відшукати на сайті НСЗУ у розділі Аналітичні панелі “Надавачі медичних послуг за напрямом "Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”.

У рамках пілотного проєкту з надання стоматологічної допомоги, гранична вартість послуг із зубопротезування не може перевищувати 14 984 грн, а наданих медичних послуг із зуболікування - 24 952 грн. Кількість послуг та зубів, які можуть бути проліковані в межах цієї суми, залежить від конкретних видів протезування, які потрібні, та їх вартості. Наприклад, в рамках граничної суми можна отримати: 

  • один повний знімний протез для верхньої або нижньої щелепи та кілька коронок; 
  • два часткових знімних протези;
  • кілька незнімних протезів (коронок, мостів) залежно від кількості одиниць протезування.

Точна кількість послуг та зубів, які можуть бути проліковані, визначається лікарем-стоматологом під час консультації та планування лікування, виходячи з індивідуальних потреб та в межах граничної суми.

Якщо протезування одного зуба потребує кількох візитів до лікаря-стоматолога (наприклад, 3 візити), всі ці візити будуть покриватися одним направленням в рамках пілотного проєкту. Не потрібно буде отримувати нове направлення на кожен візит. Одне направлення охоплює весь процес протезування одного зуба від початку до кінця, незалежно від кількості необхідних візитів. Всі етапи протезування (огляд, підготовка зуба, зняття відбитків, примірка та фіксація протеза) будуть надаватися в рамках одного направлення та в межах граничної суми фінансування (14 984 грн).

Якщо в пацієнта є скарги щодо надання послуги через вимагання коштів, відмову у наданні послуги без підстав тощо, то пацієнт може залишити скаргу, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Контакт-центр працює з 9:00 до 18:00 з понеділка по четвер. У п’ятницю з 9:00 до 16:45.

Або залишити письмову скаргу одним зі способів:

  • на адресу для поштових листів – проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073
  • на електронну пошту — info@nszu.gov.ua
  • заповнивши форму на сайті НСЗУ
  • особисто заповнити форму чи написавши звернення у приміщенні НСЗУ (проспект Степана Бандери, 19, м. Київ).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube