“Живемо, як собаки”: українці скаржаться на умови у таборах для біженців в Німеччині

Водночас менеджмент табору готовий на косметичний ремонт, але через брак житла біженців нікуди відселяти

Біженці у Німеччині
Українці розкритикували табір для біженців у Німеччині. Колаж: Інформатор

Українці, які втекли від війни у Німеччину, поскаржилися умови життя у таборі в Тегелі.Там мешкає близько трьох із половиною тисяч біженців. Менеджмент готовий на косметичні зміни, але скаржиться, що через брак житла українців нікуди відселятию

Про це йдеться у матеріалі “ТСН”. Зазначається, що проживання однієї людини на добу у таборі обходиться в майже 260 євро, хоча за такі гроші можна знімати недорогий номер у готелі.

На що скаржаться українці

У таборі, який розташований на території колишнього летовища у Берліні, переважно мешкають українці, але також там є біженці з Афганістану, Сирії, Грузії та Молдови. Люди звинувачують менеджмент в антисанітарії та поганих умовах для проживання. Водночас громадські організації та опозиційні партії у Берліні вимагають змін. 

“У людей абсолютно немає простору для життя, ні в жінок, ні в дітей. Шансу людям з обмеженими можливостями нормально помитися і доглянути за собою, це перше. Друге, харчування, воно неналежне, зіпсоване і також зовсім не пристосоване ні для дітей, ні для людей з особливими потребами”, – розповіла Ірина Шулікіна з організації “Віче”.

Спочатку планувалося, що Тегелі людей розміщатимуть лише на 72 години - для реєтрації. Однак люди залишилися там на місяці, а в одній кімнаті можуть жити по 12-14 біженців. Ось що кажуть люди про табір:

“Ми живемо тут два роки, троє маленьких дітей, житла нам не дають, живемо як собаки”.

“Берлін перенаселений і просто неможливо нам знайти нічого іншого. Я так думаю. Тому що всі наші приїхали сюди. Це ж нереально. Люди кажуть, що в маленьких містечках їх уже давно і влаштували, там у них і квартири, і все. По медицині все зробили. А тут дуже важко, тому що нас тут дуже багато”.

“У мене мама онкохвора. Вона дуже серйозно хвора. І нам усе обіцяють, житло. Ми вже півтора року тут. Ми вже стільки промучилися тут. Нам досі обіцяють, але нічого не дають. Ми дві операції мали і все тут. Вона промучилася, вона з хімією, їй відпочивати треба. Спокійно, щоб було. У нас дуже багато дітей там. Усі галасують”.

Водночас українці скаржаться і на їжу, якою їх годують. Для цього з них збирають по 150 євро, але людям доводиться все одно їздити в інші місця, щоб бодай щось собі приготувати.

“У поле їздимо, готуємо їсти. В полі, під мостом готуємо їсти. Тут серйозно весь Тегель ходить, їздить на поле. У нас погорів намет повністю, з документами”, – розповіла українка.

Чи будуть зміни у таборі

Табором керує земельне відомство у справах біженців та Комітет Червоного Хреста. Там розповіли, що в одному із ангарів кількість спальних місць скоротять із 14 до 10 або 8. Однак покращення буде тільки для 300 людей. Крім того, зазначають, що бюлжет табору складає 35 млн євро на місяць, але розкривати, на що та скільки йде коштів окрім зарплат персоналу, не стали.

“Найдорожча стаття - це експлуатація цих залів, опалення, кліматизація, оренда, а в деяких випадках ми їх викупили і це дорого коштує. А ще у нас дуже, дуже велика кількість персоналу, який працює у три зміни. Це колеги з Німецького Червоного Хреста, з інших гуманітарних організацій, з служби безпеки, з кейтерингу, які щодня тут дійсно самовіддано виконують роботу”, - зазначив керівник земельного відомства у справах біженців Марк Зайберт.

Чи справді все настільки погано

У матеріалі наголошують, що не все українці критикують умови житла та нарікають на них. Подекуди наші співвітчизники кажуть, що персонал табору старається та завжди їм допомагає. Люди кажуть, що їх не розуміють через мовний бар’єр, але до них все одно прислуховуються. 

Роботу табору для біженців у Тегелі подовжили до кінця 2025 року. Туди можна пройти тільки з перепустками. Громадські організації, які критикують табір, просять надати доступ до Тегеля їхнім представникам для незалежного контролю. Втім, менеджмент відмовляється. Між іншим берлінська влада прийняла рішення збільшити кількість ліжок майже вдвоє із 4 до понад семи тисяч людей.

Українці у Німеччині

Наразі у Німеччині зареєстровано понад 1,5 мільйона українців – це одна з найбільш популярних країн, куди переїжджають наші біженці. Днями країна продовжила дію спрощених правил вʼїзду для біженців з України. Відповідне рішення ухвалило Міністерство внутрішніх справ ФРН. Таким чином вʼїжджати до Німеччини без дозволу на проживання тепер можна до 31 грудня 2024 року.

У Федеральному міністерстві внутрішніх справ Німеччини заявили, що хочуть встановити фіксований режим приймання українських біженців по ЄС. Зараз Німеччина приймає у 20 разів більше українців, ніж, наприклад, Франція. Посадовців непокоїть така кількість людей з України, яким потрібен прихисток.

Водночас в країні закликають позбавити українських ухилянтів права на отримання соціальної допомоги. Також бувають випадки, коли біженців з України виганяють з їхніх домівок через те, що потрібно розміщувати інших переселенців з третіх країн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube