Посол України в Німеччині розповів, як Берлін переглядає своє ставлення до НАТО для України
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв повідомив про зміни в політичній риториці Берліна щодо євроатлантичного майбутнього України. Він заявив, що позиція щодо членства України в НАТО, яка ще донедавна озвучувалась лише окремими політиками, нині стала офіційною лінією нової німецької коаліції. Такий поворот відбувся після приходу до влади канцлера Фрідріха Мерца, і вже під час засідання Ради Україна – НАТО від представників Німеччини пролунали формулювання, які перевершують звичні для Альянсу дипломатичні обтічності.
Про це Макеєв заявив у розмові з «Європейською правдою». За його словами, німецький уряд демонструє новий рівень відкритості до глибшої військово-політичної інтеграції з Україною. Зокрема, йдеться про активну співпрацю з німецьким Міноборони та оборонною промисловістю в рамках обміну досвідом з українськими Збройними силами.
"Вперше на раді Україна-НАТО від німців пролунала теза про членство України в НАТО. Їхні заяви вже йдуть трошки далі, ніж формулювання Альянсу", – заявив він.
У дипломатичному середовищі вже відчутна атмосфера довіри, яка дозволяє вести розмову не лише про співпрацю, а й про перспективи повноцінного членства.
Посол переконаний у щирості позиції Мерца щодо членства України в НАТО, хоча визнає, що остаточне рішення залежить і від зовнішніх чинників. Водночас нове керівництво МЗС Німеччини — зокрема, Йоганн Вадефуль — чітко заявляє про «незворотність» українського шляху до НАТО.
Питання членства нашої країни в Альянсу наразі залишається відкритим і далекою перспективою. Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що готовий піти з посади глави держави, якщо це наблизить Україну до членства в Альянсі. Втім, на цьому етапі активні переговори про вступ не ведуться — про це, зокрема, повідомив радник з нацбезпеки США Майк Волц.
Подібну позицію озвучив і спецпредставник від команди Дональда Трампа Кіт Келлог, за словами якого вступ України до НАТО наразі не перебуває на порядку денному.
У новому "мирному плані" Сполучених Штатів також ідеться про те, що Україна має відмовитися від вступу до НАТО. Водночас там залишається згадка про можливість приєднання до Європейського Союзу.