Беллінгем вирішує всі питання: огляд матчу ЛЧ Наполі - Реал

Ключовий гол в шаленому стилі забив Вальверде

В другому таймі Наполі ледь не влаштував камбек. Фото: Getyyimages.com
Реал виграв два матчі поспіль, але з серйозними проблемами. Фото: Getyyimages.com

У головному матчі групи С мадридський Реал в один м’яч переграв Наполі. Друга поспіль перемога королівського клубу, яка зовсім не радує його фанатів за якістю гри. Перший тайм Реал забрав собі, другий - подарував італійцям. Усі пристрасті цієї гри - в нашому огляді.

Перед грою

На головний матч вівторка вийшли кращі з кращих. У Наполі - Осімхен, Кварацхелія, Олівера, Лоботка, ді Лоренцо. У Реала починали Беллінгем, Вінісіус, Рюдігер, Камавінга, Чуамені. Двадцять два футболісти на полі із шаленою мотивацією та пристрастю до гри. Не дарма цей матч ще до початку охрестили чвертьфіналом Ліги чемпіонів: у Неаполі зустрічалися топові представники своїх країн, одні з кращих у Європі.

Що цікаво - це лише третя зустріч Реала та Наполі в новому столітті. Востаннє вони грали у плей-оф ЛЧ 2017-го, а до цього - аж у 1987-му році. Шість років Реал виграв двічі по 3:1, але з того часу змінилося дуже багато. Як і склади та ментальність обох клубів.

Перший тайм. Нестримний Беллінгем робить результат

Ще під час жеребкування ми розуміли, що саме Реал та Наполі у групі С боротимуться за перше місце. Однак, перші матчі ЛЧ показали великі проблеми - Наполі на виїзді ледь переграло Брагу, а Реал лише на останніх хвилинах пробив щільний захист Уніона. Складність виявилася в реалізації - мадридцям забракло влучності, а італійцям - вдачі. У паралельному матчі групи Брага переграла Уніон і вклинювалися у битву за перші місця. Тому в цьому матчі фанати від своїх улубленців чекали тільки перемогу.

Як не ставили гостей фаворитами, саме господарі намагалися захопити собі ініціативу. Вимальовувалася схема із фланговими атаками, адже через із центру м’яч одразу переводили ліворуч чи праворуч. Тактика була схожа на ту, що обрав Уніон в матчі першого туру ЛЧ: задавити Реал стартовим тиском та спробувати забити гол. Обом командам це не вдалося. Втім перший удар був на третій хвилині: Політано не дуже загрозливо, але здалеку перевірив увагу Аррісабалаги. А вже за мить Родріго вибігав у контратаку - пробив точно у голкіпера Наполі.

З цього моменту мадридці починають більше пресингувати. Було помітно, як на 13-й хвилині за кожні 2-3 секунди контролю на власній половині, атакувальна лінія на чолі із Беллінгемом просувалася все ближче до чужих воріт. У відповідь таку ж форму пресингу починає і Наполі: закриваючи фланги, гравці давали простір Осімхену. Він не тільки намагався бити з усіх зручних позицій, а й постійно бігав за м’ячем, поки захисники пасувалися позаду.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений SSC Napoli (@officialsscnapoli)

З чергової подачі Натан вистрибує під удар і влучає головою у поперечку. На добивання одразу вбігає Естігор - та головою безжально забиває його просто під поперечку. Аррісабалага загубив ворота та нічим не міг зарадити. Наполі знадобилося лише два кутових, аби реалізувати власну найкращу зброю.

Та й довго чекати на відповідь не довелося: Реал ловить ді Лоренцо на помилці. Невдалий короткий пас біля власного карного перехоплює Беллінгем та виводить на кут Вінісіуса. Йому вистачило двох дотиків: першим обробити м’яч, другим - пробити чітко повз Мерета. Елегантний гол, створений через грубу помилку захисника. Два голи - дві помилки. Нічия за рахунком та за грою дуже закономірна.

Ну а другий гол - це фантастика від Беллінгема. Якщо проти німців він був майже непомітний, то проти італійців він просто знищив усіх, хто зустрівся на шляху. Ангісса, Естігор та Натан не змогли зробити зовсім нічого проти неймовірного 30-ти метрового проходу англійця. Такий контроль м’яча - ще одне підтвердження, чому саме Джуд заслуговує на старт Реалу в кожному матчі.

Допис, поширений Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Вирівняти раптову перевагу гостей кинувся Кварацхелія: вже не вперше він намагався продертися крізь лінії досвідчених захисників. Навіть коли Родріго, Начо або Чуамені притискали його до бокової лінії, він знаходив простір для просування і зміщення в центр. В одну з таких атак вже Осімхен з подачі Політано ледь не забив - з кількох метрів пробивав головою у ворота, але цього разу Аррісабалага зіграв бездоганно.

Непомітно завершився насичений перший тайм. Команди створили не так багато, а майже все, що змогли - легко реалізували. Не без помилок власних та чужих, але Реал спромігся на камбек у першому таймі та йшов на перерву в чудовому настрої. Обидва клуби грали дуже яскраво і напружено: розслабитися одразу означало пропустити гол. Тому і Анчелотті, і Гарсія шукали потрібні слова для продовження боротьби та збереження пристрасті.

Другий тайм. Суперудар Вальверде, який руйнує грізний Наполі

Після перерви гравці вийшли на поле ще більш зарядженими: неаполітанці навіть ще раз збиралися в енергетичне коло. Кварацхелія і далі був нестримний: як не намагалися, але захисники не змогли зупинити його різкий фінт та вихід на кут карного. Так і просився удар від самого грузина, але знову він вирішив прострілювати. Туди, де ніхто не встигав замикати. Здається, Хвічі вже час було самому бити й вирішувати моменти.

Нерв гри підіймає раптова та неочікувана гра рукою від Начо. Під час боротьби із Осімхеном у карному стався випадковий рикошет. Дуже довга VAR-перевірка - і пенальті, яке йде бити Зелінський. Кепа вгадав кут і стрибав правильно, але якихось сантиметрів йому не вистачило для сейву. Потужний удар півзахисника від стійки робить рахунок 2:2. Гарсія вкотре пішов щось вишукувати у своєму блокноті.

Перша половина другого тайму повністю була під господарями. Неочікувано, але Реал сів у глибокий захист, та не виходив далі другої третини поля. Здавалося, що довга перевірка повторів того самого пенальті зламала той настрій, з яким королівський клуб виходив на поле. На цій ноті сотий матч завершує головний асистент кутових Кроос - виходить головний диспетчер Модрич. Також Камавінгу змінює Менді. Наполі із цим настроєм продовжує без замін, яких і не потребували.

Що дуже приємно - 60 хвилин ми не згадували прізвище рефері. Тюрпен відсторонився від радикальних рішень і розумів, що буде багато контактів між гравцями. Тому - дозволив грати жорстко і свистів тільки очевидні порушення. Фоли проти Беллінгема, Осімхена, Політано, Камавінги - це тільки додало азарту. Він роздав по картці для захисників обох клубів, але вони були виважені та за жорсткі фоли. Дуже якісний вибір судді на важливий матч ЛЧ і така ж виважена робота від нього. Вау!

Чим ближче була психологічна позначка “70 хвилин”, тим більше відкривалася проблема Карвахаля. Він зовсім нічого не міг протиставити Хвічі. Забігання на швидкості, один в один чи простий пас - що тільки не робив нападник. На підстраховку доводилося приходити Модричу, а позаду чатував ще й Рюдігер. Це дуже небезпечно, коли у карному безперешкодно гуляє голова Осімхена. Саме лівий фланг, де й бігав грузин, почав завантажувати Лоботка. Терміново потрібна була заміна і сюди, бо надмотивація після голу, підкріплена фанатами на трибунах, затисла впевненість Даніеля і він міг критично помилитися будь-якої миті.

Беллінгем торкнувся м’яча у карному майданчику Наполі на 69-й хвилині. Це був перший його дотик у другому таймі. Та й до цієї миті він запам’ятався жовтою за підкат. Італійці настільки закрили зони, що самі диктували правила гри гостям. Та якщо при 2:1 це ще було доречним, то при 2:2 іспанці без моментів виглядали дуже сіро. Навіть вихід Модрича не загострив атаки. Доки не трапився Вальверде.

На останніх хвилинах господарі все більше відсиджувалися в захисті: вони полишили шанси створити власний камбек. Це дало змогу Реалу атакувати більше і частіше. Свого шансу дочекався саме Вальверде: на підбиранні після кутового він був першим та в два дотики піймав м’яч під супергармату метрів з 35-ти. М’яч після рикошету від захисника полетів у поперечку та відскочив у Мерета. Прикрий рикошет - і автогол на рахунку голкіпера.

Знову один м’яч відділяє неаполітанців від нічиєї, а мадридців - від вистражданої перемоги. Анчелотті вирішує посилити центр, аби зберегти результат - виходить Себальйос замість Вінісіуса. Гарсія відповідає: Каюсте, Сімеоне та Руй вриваються на останні хвилини виривати камбек. Увесь час до доданого футболісти обмінювалися атакувальними діями та успішно їх блокували. А от доданий час - класичний італійський штурм, де мадридисти просто виносили м’яча з карного кудись подалі. На тому ця супергра і завершилася. 3:2 - Реал перемагає на виїзді. Точніше - знову вистраждав три очки в матчі, де суперник був дуже близьким до результативної переваги.