У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Президент України назвав голосування бельгійців історичним і подякував за рішення, яке важливе для кожного українця.
Слідом за Болгарією, Голодомор 1932–1933 офіційно визнали геноцидом українців у Бельгії. Це голосування стало для українців історичним.
Важливість цього рішення для кожного українця підтвердив український президент Володимир Зеленський, подякувавши бельгійцям та його своєчасність та символічність.
"Історичне голосування в Палаті представників Бельгії: іще одна держава визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Дякую Бельгії за це важливе для кожного українця рішення, за цей глибоко символічний сьогодні крок", - повідомив президент Зеленський.
Як відомо, Бельгія стала вже 20 країною серед тих, хто офіційно визнав геноцид українців.
28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон, за яким Голодомор 1932-1933 років на території України визнано актом геноциду проти українського народу.
Голодомор був насильно спричинений керівництвом Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним. Сталін дуже боявся втратити Україну як ресурс, без якої побудова могутньої індустріальної імперії, здатної завоювати світ, залишалася б тільки мрією. Тому радянський режим вибудував план винищення частини української нації, замаскований під плани здачі хліба державі, перетворивши Україну на територію масового голоду.
Міжнародно-правове визначення геноциду встановлено у статті ІІ Конвенції 1948 року про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього. Відомий науковець Рафал Лемкін ввів термін "геноцид" та першим визначив злочини сталінського комуністичного режиму проти українців як геноцид. Він також проаналізував геноцид в Україні в контексті міжнародного права.
Геноцид визначається як будь-які дії, здійснювані з наміром знищити цілком або частково національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку.
Голодомор призвів до смерті понад 7 мільйонів людей в Україні та 3 мільйонів українців за її межами. Найбільша кількість жертв була зафіксована весною 1933 року, коли в Україні щогодини помирало 1,4 тис. людей, а щодня – понад 30 тисяч. Точна кількість людських втрат від Голодомору залишається невідомою й надалі є об'єктом досліджень та дискусій.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Європарламент також визнав Голодомор актом геноциду українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.