Дрони пронеслись над промисловою зоною з шаленою швидкістю
У Німеччині над промисловою зоною землі Шлезвиг-Гольштейн кілька днів поспіль фіксують прольоти невідомих безпілотників. Через це у бойову готовність привели підрозділи поліції. Підозрюють у провокаціях агентів Кремля.
Про це повідомляє таблоїд Bild. За їх інформацією, у промзоні, де помічені БПЛА, розташовані АЕС, термінал скрапленого природного газу та хімічні заводи. Дрони пролітали над цими об'єктами на шаленій швидкості, яка сягала понад 100 км/ч. І востаннє їх помітили у "безпольотній зони" саме 22 серпня.
"Прокуратура Фленсбурга підтверджує порушення попередньої справи за підозрою в агентурній діяльності з метою саботажу через неодноразові польоти безпілотників над найважливішими об'єктами інфраструктури в Шлезвіг-Гольштейні", - розповів старший прокурор Бернд Вінтерфельд у коментарі Bild.
Відомо, що перший проліт невідомо безпілотника над цією зоною зафіксували 8 серпня. З того часу вони регулярно з'являлись на радарах. Припускають, що за цим стоять з Росії. пуски дронів вони здійснювали з суден у Північному морі. За даними Службі державної безпеки ФРН, це російські безпілотники "Орлан-10".
Такі безпілотники росіяни використовують на війні в Україні у диверсійних цілях. Бо "Орлан-10" може розвивати швидкість до 100 км/год та долати відстані до 500-600 км.
Безпілотники неодноразово помічали над полігонами у Німеччині, де навчаються наші воїни. Депутати Бундестагу заявляли, що ці провокації вказують на росіян. Проте далі слів справи не пішли. Тому БПЛА й досі з'являються у небі Німеччини.
А нещодавно сталось кілька диверсій на військових базах країни. Одна з них у казармах авіабази у Кельн-Вані, а друга – на базі НАТО у Гайленкірхені. У першій невідомі забруднили водопровідну воду, через що курсантів довелось виселити, а їх опечатати.
Отруєння води відбулось і на базі НАТО у Гайленкірхені. Спецслужби ФРН у цьому вбачають російський слід. Представник вільної демократичної партії та голови комітету Бундестагу з питань оборони Маркус Фабер наголосив, що зацікавлений у закритті військових баз тільки президент РФ Путін. Причому це не припущення, а "конкретна робоча гіпотеза". Його думку підтримав також член Партії зелених та голова комітету парламентського контролю Бундестагу Костянтин фон Ноц.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.