Військова техніка рухатиметься дорогами Литви від польського кордону до полігону генерала Сільвестраса Жукаускаса у Пабраді
Німецька бригада підвищеної пильності передислокує до Литви суходолом і морем понад 650 одиниць бойової техніки. Це озброєння стягуються для проведення масштабних навчань Grand Eagle-2/24, у рамках яких відпрацюють оперативне переміщення військ Німеччини до Литви та їх з'єднання для захисту східних флангів НАТО. Військові навчання протривають три тижні, а литовців попереджають про велику кількість техніки на дорогах.
Про нові військові навчання повідомили Збройні сили Литви. Зазначається, що протягом 19-22 серпня військова техніка 21-ї Бригади підвищеної пильності Бундесверу рухатиметься дорогами Литви від польського кордону до полігону генерала Сільвястраса Жукаускаса в Пабраді.
Перекинуті одиниці військової техніки візьмуть участь у навчаннях Grand Eagle-2/24. Навчання триватимуть до 8 вересня включно.
Метою цих навчань є відпрацювання швидкого перекидування до Литви підрозділів 21-ї бригади Бундесверу з метою забезпечення захисту східного флангу НАТО. Такі тренування військових дозволяють визначити, як швидко німецька армія зможе перерозподілити свої сили та приєднатися до Збройних сил Литви для захисту територіальної цілісності Литви. Вони також допомагають підтримувати високий рівень боєздатності в підрозділах.
Зарахована до Литви німецька Бригада підвищеної пильності несе чергування з 2022 року, а з грудня минулого року командування Бригадою підвищеної пильності перейшло до 21-ї бригади Бундесверу. Бригада чисельністю близько 4 тисяч військових - один із підрозділів Сил швидкого реагування армії Німеччини.
Бундесвер після початку війни Росії проти України розробив власний план підготовки до ймовірної війни у НАТО. Секретний документ, перша версія якого була готова ще у березні 2023 року, містить тисячу сторінок. Німеччина відпрацювала стратегію захисту та оборони, яка передбачає консолідацію всіх 16 федеративних земель. У Берліні вважають, що війна може розпочатися через п'ять років і до 2029 року німці хочуть бути у повній боєготовності.
У НАТО теж не пасуть задніх, допускаючи вихід війни поза межі України. В Альянсі цілком усвідомлюють, що його члени мають бути готовим до стримування російської армії на своїх теренах. Всі дії мають бути злагодженими й, що важливо, - оперативними. Для цього у країнах НАТО обговорюють посилення обороноздатності військового союзу, що передбачає додаткове фінансування, спрощену логістику та оперативне з'єднання військ різних країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.