Байден запропонував G7 розробити план використання заморожених активів Москви

Читать на русском

Велика Британія та Канада, підтримують ідею конфіскації російських активів

Читать на русском
Байден, g7 прапори
Попри розбіжності, представники G7 визнають необхідність змусити росію компенсувати завдані нею збитки

Велика Британія та Канада, підтримують ідею конфіскації російських активів

У четвер, 29 лютого, президент Сполучених Штатів Джо Байден активно пропонує країнам Великої сімки розробити стратегію використання заморожених російських активів на користь України. Лідер США прагне, щоб до саміту G7 у червні 2024 року було досягнуто прогресу у цьому питанні. Заморожені кошти, на думку президента, могли б фінансувати як поточні бюджетні потреби України, так і майбутнє відновлення країни.

Про це інформує Bloomberg. Байден переконаний, що між країнами вдасться знайти спільну мову.

Попри те, що Байден розглядає ці активи як потенційне джерело допомоги, він також підкреслює, що вони не замінять інші форми підтримки. Президент США висловив свою стурбованість щодо довгострокових наслідків для міжнародного порядку у випадку поразки України, прогнозуючи руйнівний вплив на наступні півстоліття.

Хоча деякі країни G7, зокрема Велика Британія та Канада, підтримують ідею конфіскації російських активів, Німеччина та Франція, разом з Європейським банком, виявляють обережність щодо таких кроків. Головна проблема полягає в тому, що більшість цих активів розміщена в Європі, зокрема в депозитарії Euroclear у Бельгії, тому будь-яке рішення потребуватиме одностайної підтримки від усіх членів G7.

Юридична складність використання заморожених коштів на користь України також є значним викликом. Міністр фінансів Італії Джанкарло Джорджетті вказав на труднощі щодо знайдення правової основи для таких дій, а міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер висловився проти ідеї конфіскації.

Однак, попри розбіжності, представники G7 визнають необхідність змусити росію компенсувати завдані нею збитки. Рада ЄС вже ухвалила рішення, яке наближає створення механізму для використання заморожених російських активів на користь України, що демонструє зростальну впевненість у можливості знайти правовий шлях для таких дій.

Напружена розмова Байдена у Конгресі щодо української допомоги

Раніше президент США Джо Байден у вівторок, 27 лютого, провів надважливу зустріч зі спікером Палати представників Майком Джонсоном та іншими лідерами Конгресу. Головна тема зустрічі – надання військової допомоги Україні. Американський лідер наголосив, що бездіяльність у цьому питанні вже призвела до жахливих наслідків. 

Байден розповів про складну ситуацію в Україні та критичну необхідність передачі військової техніки та боєприпасів. Він наголосив, що через їх нестачу українці на фронті несуть великі втрати. Все це через бездіяльність Конгресу протягом досить тривалого часу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.