Байден майже дозрів до відправки в Україну далекобійних ракет ATACMS - західна преса

Читать на русском

Американські журналісти стверджують, що в адміністрації Джо Байдена хочуть надати Україні тактичні ракети ATACMS дальнього радіусу дії

Читать на русском
Джо Байден
Джо Байден, ймовірно, прийняв рішення передати ATACMS ЗСУ найближчим часом

Американські журналісти стверджують, що в адміністрації Джо Байдена хочуть надати Україні тактичні ракети ATACMS дальнього радіусу дії

З'явилась інформація, що адміністрація президента Сполучених Штатів Америки, ймовірно, оголосить найближчим часом про постачання Україні тактичних ракетних систем дальньої дії (ATACMS), які Україна вже давно просить у союзників.

Про це пише ABC News із посиланням на власні джерела в Адміністрації Байдена. На питання журналістів, чи будуть ATACMS в Україні, один із чиновників, який має доступ до планів допомоги у сфері безпеки, відповів ствердно. 

Другий посадовець був більш відвертим і сказав, що ці ракети ймовірно, будуть включені в майбутній пакет допомоги в галузі безпеки.

"Остаточне рішення ще не прийнято. Може пройти місяць або декілька, поки це станеться. Але Україна отримає ці ракети", - цитує ABC News співрозмовника. 

Водночас ділове видання Financial Times стверджує, що Джо Байден до такого рішення майже готовий. Тут пояснюють, що США вже давно насторожено ставляться до прохання України поставити їй ATACMS - тактичну балістичну ракету з радіусом дії до 300 км з двох причин. По-перше, через занепокоєння щодо обмежених запасів такої зброї у світі. А також і того, що вона може бути використана для удару по території росії, що призведе до ескалації конфлікту.

"Але в останні місяці, коли війна затягується, а Україна намагається повернути територію в південних і східних регіонах країни, США розглядають цей крок. Велика Британія та Франція цього року вже відправили в Україну власні ракети великої дальності", - пише видання. 

Джонатан Файнер, заступник радника з національної безпеки, сказав із цього приводу журналістам наступне:

"Наразі ми не маємо рішення оголосити про нові можливості. Але наша позиція весь час полягала в тому, що ми отримаємо Україну можливостями, які дозволять їй досягти успіху на полі бою". 

Звернувшись за коментарем до іншого високопосадовця, журналісти отримали іншу інформацію. Той каже, що принципове позитивне рішення по цих ракетних системах є. Його можуть оголосити офіційно вже скоро.

"Рішення може бути прийняте найближчим часом", - цитує Financial Times своє анонімне джерело. 

ATACMS можуть пришвидшити контрнаступ ЗСУ

Ці ракети мають дальність 305 кілометрів. Тобто, вони дозволять українській артилерії вражати цілі у майже в чотири рази далі, ніж високомобільні артилерійських ракетні системи американського виробництва, які ми маємо зараз. Наразі Україна із далекобійних ракет має французько-британські Storm Shadow, які суттєво вплинули на хід контрнаступу. Ці ракети мають майже такий самий радіус ураження - 300 км.

Ще чотири дні тому у Байдена казали, що не готові оголосити про надання Україні ракет ATACMS. Заступник помічника президента США з питань національної безпеки Джонатан Файнер заяиви, що йому немає чого сказати нового з цього приводу, щоб потішити українців. 

Розмови про постачання ATACMS ведуться від липня 2022 року. Радник з національної безпеки Джейк Салліван ще тоді заявив, що США не готові піти на ризик, бо відправлення ATACMS може призвести до прямого конфлікту його країни з росією. У липні 2023 року Володимир Зеленський вкотре просив про ці ракети. Але - отримав відмову. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.