При цьому в США уточнили, що поки що не готові анонсувати таке рішення
Адміністрація США не виключає постачання ракет ATACMS Україні, але поки не готова оголосити про такий крок офіційно. Крім того, у Білому домі похвалили успіхи України у контрнаступі.
Про це у ході брифінгу для журналістів заявив перший заступник помічника президента США з питань національної безпеки Джонатан Файнер.
Ми нічого не виключаємо на даний момент. Нам нема чого оголосити про рішення щодо нових коштів, - сказав він, коментуючи публікацію телеканалу ABC, згідно з якою ATACMS можуть бути включені в новий пакет військової допомоги США Україні.
Файнер спілкувався з журналістами на борту президента США Джо Байдена під час його прямування до В'єтнаму.
Але наша позиція завжди полягала в тому, що ми надамо Україні ті кошти, які дозволять їй досягти успіху на полі бою. Ми вважаємо, що цей підхід спрацьовував на кожному етапі цього конфлікту, у тому числі на поточному, - пояснив Файнер.
Він також наголосив, що Україна почала добиватися успіхів у своєму контрнаступі.
Ми продовжимо оцінювати ситуацію і прийматимемо рішення залежно від цього. Але сьогодні нічого оголосити про нові засоби, - додав він.
Маючи радіус дії до 290 миль, залежно від версії, розгортання ATACMS могло б дозволити Україні досягати цілей майже у чотири рази далі, ніж за допомогою ракет, які зараз постачаються для високомобільних артилерійських ракетних систем США та ракет систем залпового вогню М270.
Україна неодноразово зверталася до США з проханням надати цей тип озброєнь, проте ще в середині серпня координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявляв, що Вашингтон ще не ухвалив остаточного рішення щодо ATACMS і зазначав, що Україна "одержала все, що просила для контрнаступу під час військових двох країн”.
Раніше заступник прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що відомство не знімає з порядку денного питання про можливість поставок Україні комплексів ATACMS, але зараз Україна має все необхідне на полі бою.
В американському оборонному відомстві зазначали, що рішення щодо передачі ATACMS перебуває виключно у компетенції глави держави. Президент США Джо Байден, відповідаючи на запитання журналістів перед вильотом із Вільнюса, де він у липні брав участь у саміті НАТО, повідомив, що розгляне можливість схвалити передачу ракет великої дальності Києву.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що США відмовляються передати Києву далекобійні ракети ATACMS нібито через їхній дефіцит.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.