Під обмеження мають потрапити танкери, які перевозять нафту, що продається за ціною, вищою за $60 за барель - йдеться про сотні суден, повідомляє Reuters
Адміністрація Джо Байдена планує ще до завершення його президентських повноважень запровадити нові, болючі санкції проти російського тіньового танкерного флоту. Під обмеження можуть потрапити сотні старих російських танкерів. Не виключено, що під санкцію потраплять як фізичні особи, що мають справу з експортом російської нафти.
Про нові санкції від адміністрації Байдена повідомило агентство Reuters з посиланням на два поінформовані джерела. За їхніми словами, під обмеження мають потрапити танкери, які перевозять нафту, що продається за ціною, вищою за $60 за барель. Йдеться про сотні суден, пише Reuters.
Цей крок зроблено в той момент, коли адміністрація намагається посилити підтримку України на тлі російсько-української війни, яка триває, напередодні інавгурації новообраного президента Трампа 20 січня, враховуючи його часту критику витрат США на підтримку України. Майбутній підхід Трампа до російських санкцій залишається незрозумілим.
Одне джерело повідомило Reuters 5 січня, що "це буде великий пакет", а інше джерело повідомило, що заходи включатимуть дії проти осіб, залучених до мереж, що торгують нафтою вище встановленого верхньої стелі цін.
Санкції стосуватимуться російського "тіньового флоту" старих кораблів, які використовувалися для обходу ліміту цін, і, за оцінками, містять сотні кораблів. Раніше США вже ввели санкції проти десятків суден. Це частина зусиль, спрямованих на зменшення доходів Росії від нафти та доступу до поставок, які підтримують її війну в Україні.
Для таємного транспортування нафти флот покладається на застарілі, нерегульовані танкери та вантажні судна. Застосовуючи такі тактики, як перевезення з судна на судно, щоб приховати походження нафти, ця практика обходить нагляд, піднімає проблеми прозорості та підвищує ризики екологічних катастроф, зокрема розливів нафти.
Міністр фінансів США Джанет Єллен підтвердила Reuters минулого місяця, що США розглядають подальші санкції щодо танкерів і не виключають штрафних санкцій проти китайських банків.
G7, ЄС і Австралія запровадили обмеження ціни у 60 доларів у 2022 році, обмеживши західні послуги для російської нафти вище порогу. Росія перенаправляла експорт до Китаю та Індії, часто перевищуючи обмеження, залишаючись при цьому одним із найбільших виробників нафти у світі.
Наприкінці листопада Велика Британія запровадила санкції проти одразу 30 кораблів тіньового флоту Росії. Таким чином останні обмеження стали найбільшим у своєму роді пакетом британських заходів, спрямованих на скорочення спроможності Кремля фінансувати війну проти України. Загалом британці обмежили роботу 73 російських суден.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.