16 листопада 2024 року президент США і голова КНР провели зустріч у рамках саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Лімі
Президент США Джо Байден і лідер КНДР Сі Цзіньпін зустрілися у рамках саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), яких проходив у Лімі, Перу. Вони обговорили широке коло питань. Зокрема, Байден і Сі поговорили про ситуацію навколо Тайваню та співпрацю КНДР з Москвою.
Про це йдеться на сайті Білого Дому. Джо Байден рішуче засудив підтримку КНДР російської військової промисловості та присутність північнокорейських військовослужбовців у Росії.
Також на сайті Білого Дому говориться, що американський лідер назвав це "небезпечним розширенням незаконної війни РФ проти України", яке становить загрозу як для європейської, так і для індо-тихоокеанської безпеки.
Крім того, президент США закликав Сі Цзіньпіна припинити "дестабілізуючу військову активність" навколо Тайваню. Байден заявив, що Вашингтон очікує врегулювання конфлікту мирними засобами.
Американський лідер також висловив занепокоєння щодо "несправедливої торговельної політики" Китаю та кібератак, спрямованих на критичну інфраструктуру США. Сі Цзіньпін, зі свого боку, закликав до співпраці між двома країнами. За його словами, стабільні відносини між Китаєм і США мають "вирішальне значення для майбутнього людства". Він заявив, що готовий співпрацювати з новою адміністрацією США (Дональдом Трампом).
Північна Корея, ймовірно, передала Росії новітню далекобійну артилерію. Зокрема, вперше під час залізничного транспортування було зафіксовано 170-мм гаубицю M1989 Koksan. Ця установка, відома унікальним калібром та довгим стволом, забезпечує велику дальність стрільби. Раніше представники українського руху опору "АТЕШ" повідомляли, що російські артилеристи вже проходять навчання на північнокорейських самохідних установках.
Водночас Курщині Росія зосередила значну кількість особового складу — понад 50 тисяч військових. 7 листопада окупанти здійснили спробу стрімкої атаки на позиції ЗСУ, скориставшись прикриттям густого туману. За даними розвідки, масштабний наступ, в якому можуть бути задіяні підрозділи з Північної Кореї, очікується після 20 листопада.
Раніше повідомлялося, що США намагаються переконати Китай вплинути на Північну Корею і РФ. Також Інформатор писав, що Китай розгорнув масштабну кампанію кібершпигунства проти США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.