Фарс російської влади про успішне придушення бунту Євгенія Пригожина ні в кого не викликає довіри
Усі потуги російського вождя володимира путіна продемонструвати, що спроба заколоту Євгена Пригожина була невдалою, викликають роздратування в бізнес-еліт. Ніхто більше не вірить, що путін контролює ситуацію, але не бачать, хто може його замінити. В росії вважають, що кремль чинитиме репресії далі.
Агенція Bloomberg опитала на умовах анонімності кілька десятків представників бізнесу та кремлівської еліти. Один із них описав враження від того, що відбувається фразою «бананова республіка». Анонімний російський олігарх заявив, що те, як «утихомирював» бунт путін і його оточення, стало для нього ще більшим шоком, ніж рішення про вторгнення в Україну.
На думку багатьох опитаних, імідж вождя росіян, як гаранта «стабільності» знищено остаточно. Еліти впевнені, що їхній 70-річний лідер усе більше втрачає зв’язок із реальністю і вже не може контролювати події так, як це робив колись. Це підсилює невдоволення війною, поряд із тим у москві переконані, що незабаром буде нова хвиля репресій. Але росіяни й далі не бачать альтернативи путіну. Еліти залежать від його заступництва та захисту для свого процвітання та безпеки.
«Було очевидно, що Пригожин виходить з-під контролю, але більшість думали, що справа не дійде до відкритого збройного спалаху… Усі елітні групи намагаються створити власний ресурс безпеки, тому що тепер ясно, що сила має значення», — сказав Євген Мінченко, московський політичний консультант.
У москві роздратовані тим, що Пригожина так і не покарали, роздратовані, що бунт взагалі стався, а також тим, що росія виявилася абсолютно вразливою перед зграєю озброєних бойовиків. Дійшло до того, що самозваний білоруський президент Олександр Лукашенко, на лаврах миротворця, дозволив собі публічну критику російського лідера за надмірну самовпевненість.
«Ми неправильно зрозуміли ситуацію. І путін, і я думали, що це розсмокчеться саме по собі — ну, чесно кажучи, я насправді так не думав, але це не має значення. Але це не розсмокталося», — заявив Лукашенко.
Традиційно, російський вождь може бути будь-яким бузувіром, але він має демонструвати силу й жорстокість. Тому парадоксально, але зростає кількість прихильників точки зору, яку відстоював Пригожин: генералітет і владну верхівку в кремлі потрібно змінювати… бо вони недостатньо жорстоко ведуть війну. Позиції ура-патріотів зросли.
Усвідомлюючи небезпеку повторення путчу, кремль посилює силовиків. Нацгвардійці отримають танки та інше важке озброєння. За заявою очільника цієї структури Віктора Золотова, «це питання зараз стоїть дуже гостро».
Спікер нижньої палати парламенту В’ячеслав Володін закликає розслідувати, хто із чиновників і керівників компаній покинув країну під час кризи. Він вимагає їх публічно покарати. А Олександр Дугін, головний ідеолог маячні про «руський мір», закликає до кадрових змін.
«Якщо ми нічого не змінимо, катастрофа повториться і цього разу буде фатальною», — сказав він.
Нагадуємо, раніше ми розповідали, що на тлі переміщення ПВК «Вагнер» у Білорусь у НАТО заявили про готовність захищатися. Ми також говорили про те, що за заявами путіна, росія витратила на «Вагнер» понад мільярд доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.