"Ми будемо дуже старанно працювати з Росією та Україною. Це має припинитися"
"Враховуючи, скільки США вже вклали в допомогу Україні, які гігантські кошти передано захисникам України у вигляді різної бойової техніки, фінансової допомоги, щоб Україна могла вижити та захищати себе, я не можу уявити, що президент Дональд Трамп дозволить Росії знищити Україну"
"Якщо я стану канцлером Німеччини, то висуну Путіну ультиматум щодо України: або завершення війни за 24 години, або я поставлю Україні далекобійні ракети Taurus і дам дозвіл бити ними по території Росії"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ця пісня з вистави «Доньки» самостійно увірвалася в ваші серця і пробила шлях до своєї популярності. З повагою до мого глядача і з любов'ю до того, що вам відгукнулося...Єдиний наш правдивий порадник у житті - це наше серце.
Плавучі сонячні батареї мають забезпечити всю Землю енергією
Інженери з Австралійського національного університету запропонували побудувати гігантську плавучу систему сонячних батарей поблизу екватора. Вона зможе забезпечити енергією всю Землю.
За підрахунками вчених, лише одна Індонезія могла б генерувати близько 35 000 терават-годин сонячної енергії на рік. Це навіть більше поточного світового виробництва електроенергії (30 000 терават-годин на рік).
Науковці вивчили кліматичну карту Землі та визначили найвигідніші місця на Землі для розміщення глобальної системи плавучих сонячних батарей – індонезійські архіпелаги та екваторіальна частина західної Африки (поблизу Нігерії). Їх також можна встановлювати на дахах будівель, у посушливих районах, поряд із сільськогосподарськими угіддями або на водоймищах. Загалом підходять будь-які регіони, де хвилі не піднімаються вище 6 метрів, а вітер не перевищує 15 метрів за секунду.
За попередніми розрахунками вчених, 70 квадратних кілометрів сонячних панелей можуть забезпечувати потреби щонайменше мільйона домогосподарств в умовах безвуглецевої економіки.
Така система має низку недоліків у порівнянні з наземними аналогами. Це, наприклад, соляна корозія та морське обростання мінеральними частинами чи поселеннями морських організмів. Крім цього, перед кріпленням батарей необхідно проводити спеціальні дослідження для мінімізації шкоди морському середовищу. А глобальне потепління може змінити характер вітру і позбавити їх сенсу. Також залишається відкритим питання реалізації та фінансування проекту. Інженери описали лише ідею та розрахували її ефективність.
Незважаючи на всі мінуси, вчені відзначають, що перехід на відновлювану енергетику неминучий, а їхній план міг би прискорити цей вигідний процес для всього людства.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про те, чого чекати українцям, якщо росія знову буде масовано атакувати нашу енергосистему.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.