Атака на Київ 20 грудня: експерти з'ясували, чи могли Іскандери прилетіти у відповідь на матюк Зеленського про Путіна

Видання Defence Express сумнівається, що ракетний удар був помстою російського правителя - на це вказує низка факторів

путін, бц торонто, іскандер
Українські експерти вважають, що удар по Києву 20 грудня і справді міг бути "відповіддю" за атаку по російському хімкомбінату, як заявили в міноборони РФ. Але навряд чи за те, що Зеленський обматерив Путіна

Атаку 20 грудня на Київ росіяни здійснили з використанням лише балістичних та (можливо) аеробалістичних ракет, без запуску крилатих ракет та дронів. Це може говорити про те, що удар готувався у відповідь на щось та організувати його треба було швидко, припускає українське видання Defence Express. Проте експерти не вважають, що запуск балістики Києвом був відповіддю російського правителя Володимира Путіна на особисту образу.

Російські війська 20 грудня атакували Київ балістичними ракетами з ОТРК "Іскандер" та/або північнокорейськими KN-23, нагадують у Defence Express. Тоді ж ворог піднімав у повітря МіГ-31К, які є носіями Х-47 "Кинжал", але вочевидь вони не здійснили пуски (або ж Повітряні сили не все розказують про цю атаку).

Аналітики Defence Express припускають, що, враховуючи точність KN-23, ціллю цілком могла бути просто столиця України, без вибору конкретного об'єкта. У когось могла виникнути дилема, чи вважати цей удар "плановим", чи все ж "капризом" Кремля.

"Враховуючи те, що вчора російський правитель Володимир Путін провів "сеанс" своїх психозів під назвою "підсумки року" під час яких знову почав розмахувати своїм "Орешником" за що був офіційно названий "довбо@обом" на державному рівні, могло виникнути питання, чи був цей удар запланований, чи капризом ображеного довбо@оба", - пишуть експерти.

За словами авторів Defence Express, ворог добре знає про наявність на надійність ППО у Києві. 16 травня 2023 року окупанти здійснили найбільшу цілеспрямовану атаку з метою знищити американську ЗРК Patriot. Для цього полювання ворог застосував 16 балістичних ракет від ОТРК "Іскандер", Х-47 "Кинджал" та з ЗРК С-400, а також крилаті ракети та дрони. Однак після відбиття цієї атаки РФ почала використовувати балістику для ударів по Києву лише під час комбінованих масованих атак.

Ракетний обстріл 20 грудня - це виключення, він вівся не комбіновано, без крилатих та БПЛА. Як зазначає Defence Express, підготовка крилатих ракет до використання потребує багато часу. Спочатку стратегічні бомбардувальники переміщуються для заряджання по авіабазах. Потім програмуються ракети й підвішуються на носії. "Калібри" морського базування також не відрізняється швидкістю.

Крім того, акцентують аналітики, якби удар був заздалегідь запланованим, то найімовірніше, був би комбінованим. Наприклад, як атака 13 грудня, коли противник застосував рекордні 287 ракет та дронів.

Тож експерти вважають, що атака на Київ була не плановою, Але вона не була й "капризом" Путіна. Вона, мабуть, була ударом у відповідь на атаку ракетами, а не слова Зеленського у бік російського диктатора. Defence Express нагадує: міноборони РФ стверджувало, що остання атака була начебто відповіддю на удар по виробництву твердого ракетного палива "Комбинат Каменский" у Ростовській області РФ, який атакували ракетами ATACMS та Storm Shadow 18 грудня. 

Міністерство оборони РФ стверджувало, що цілями удару 20 грудня стали нібито пункт управління СБУ, розробник українських ракет – конструкторське бюро "Луч", позиції ЗРК Патріот на території Києва. Окупанти заявили, що нібито "всі цілі вражені".

Ракетний удар по Києву 20 грудня: руйнування у місті та знищення унікального вітражу в Миколаївському костелі

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що зранку у п'ятницю, 20 грудня 2024 року, по Києву було застосовано комбінований ракетний удар. Повітряні сили ЗСУ відзвітували, що відбили атаку, знищивши п'ять з п'яти ракет Іскандер/KN-23 (балістика).

Є загиблий та багато постраждалих. Уламки впали у чотирьох районах міста, найгірше прийшлося Голосіївському - там влучило у БЦ "Торонто" просто навпроти Миколаївського костелу (він також постраждав, але не суттєво), а також Шевченківському, де знову постраждав БЦ ЛУВР, що біля ст.м. Лук'янівська. У київському костелі святого Миколая від вибухів зранку 20 грудня постраждав унікальний вітраж, що розташований в центральній частині споруди. 

Також внаслідок російського ракетного удару по Києву зранку у п'ятницю, 20 грудня постраждала низка посольств: Албанії, Аргентини, Палестини, Північної Македонії, Португалії та Чорногорії. Усі дипустанови розміщені в одному будинку в Голосіївському районі Києва. МЗС України зробив досить жорстку заяву з цього приводу, назвавши Росію "абсолютним варваром".

Про що саме заявив Путін, що так обурило Зеленського

Правитель Росії 19 грудня 2024 року поспілкувався з журналістами та підданими: він збрехав про війну в Україні, свою поразку в Сирії, терор на окупованих територіях та мирні переговори. Окрім цього, Путін багато фантазував про агресію Заходу, лідерам якого запропонував провести "технологічну дуель": обрати об'єкт у Києві, зосередити там усі сили ППО та ПРО, а Росія вдарить по ньому "Орешником".

Президент України Володимир Зеленський відреагував на останні заяви Володимира Путіна щодо так званої "технологічної дуелі" із західним ППО.  Президент натякнув, що Путін не зовсім адекватний. Також Зеленський назвав Путіна "довбой@бом".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube