Також фіксується просування російських окупантів на Покровському напрямку
Сили оборони Україні продовжують просуватися у Курській області РФ. ЗСУ прорвались вперед поблизу Коренєва. У Харківські області росіяни риють окопи, готуючись до зими, а на Луганщині просунулися біля Кремінної. Російський прапор помітили біля Новосадового, що свідчить про окупацію селища, ворог витіснив ЗСУ і з Невського. Окупанти просуваються біля Сіверська, атакують Торецьк, Часів Яр на Донеччині. Ворог просувається у Селидовому.
Про те, яка ситуація на ключових ділянках фронту йдеться у новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначили, що найзапекліші бої відбуваються на Донеччині.
Українські війська нещодавно просунулися на південний схід від Коренєва в межах основного виступу у Курській області РФ на тлі продовження російських атак у цьому районі 24 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 жовтня, свідчать, що українські сили просунулися вздовж річки Снагость на північ від Дариного і, ймовірно, утримують позиції в Дариному та Миколаєво-Дариному (обидва населені пункти на південний схід від Коренєва). Один із російських воєнних блогерів повідомив, що російські війська просунулися в районі між Шептуковкою та Хитровкою (обидва населені пункти на схід від Коренєва) та на захід від Толстого Луга (на південь від Коренєва) у напрямку Зеленого Шляху (південний схід від Коренєва). Однак ISW не підтверджував це твердження.
Російські воєнні блогери стверджують, що російські сили контролюють західну частину Новоіванівки (південний схід від Коренєва), а українські сили діють на східній околиці цього населеного пункту. Російські джерела, зокрема Міноборони Росії, повідомили, що українські війська атакували на південний схід від Коренєва поблизу Дариного, Обухівки, Нижнього Клина, Любимівки, Зеленого Шляху, Новоіванівки та на південь від Суджі біля Плєхова.
Українська бригада, що діє на Курському напрямку, 24 жовтня повідомила про знищення російської системи ППО "Стріла-10" за допомогою дрону з функцією перегляду від першої особи (FPV) в Курській області.
Російські війська продовжили наступальні дії на півночі Харківської області 24 жовтня, проте підтверджених просувань не досягли. Російські сили здійснювали наземні атаки на північний схід від Харкова поблизу Вовчанська (на південний захід від Вовчанська) та Тихого (на схід від Вовчанська) 23 і 24 жовтня. Російські воєнні блогери 24 жовтня повідомили, що українські сили атакували поблизу Гатища (на північний захід від Вовчанська). Представник української бригади, яка діє на Харківському напрямку, 24 жовтня заявив, що російські сили спорудили укріплення високої якості, викопавши на цьому напрямку "багатоярусні окопи". Спікер також повідомив, що російські війська вже тривалий час не проводили механізованих штурмів у Харківській області й, можливо, готуються до зими, що змінить умови на полі бою. Зокрема, відсутність листя зробить дії на полі бою більш видимими, що ускладнить оборону деяких територій.
Повідомляється, що підрозділи 116-ї бригади спеціального призначення Росгвардії діють поблизу Гатища, а підрозділи російського 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус, Ленінградський військовий округ) продовжують діяти поблизу Липців (на північ від Харкова).
Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Кремінної на тлі продовження наступальних операцій вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна 24 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 жовтня, показують російський прапор у центрі Новосадового (на північний захід від Кремінної), що свідчить про захоплення населеного пункту російськими військами та прилеглих полів на схід від нього. Міноборони Росії 22 жовтня повідомило про захоплення Новосадового, а російські воєнні блогери зазначили, що у захопленні брали участь підрозділи 144-ї мотострілецької дивізії (20-та загальновійськова армія, Московський військовий округ).
Один із російських блогерів заявив, що взяття Новосадового дозволяє російським військам розпочати нові наступальні операції на лівому березі річки Жеребець, а також що російські війська нещодавно витіснили українські сили з Невського (на північний захід від Кремінної). Російські блогери також повідомили, що російські сили зміцнили позиції у Кругляківці (на південний схід від Куп'янська) та просунулися далі на схід від Новосадового, на захід від Кислівки (на південний схід від Куп'янська) та на південь від Макіївки (на північний захід від Кремінної). Однак ISW не спостерігав візуального підтвердження цих заяв.
Російські війська продовжили наступальні операції на північ від Куп'янська біля Голубівки; на південний схід від Куп'янська біля Піщаного, Кругляківки, Степової Новоселівки та Лозової; на схід від Сватового біля Вишневого; на північний захід від Кремінної біля Греківки, Новомихайлівки, Дружелюбівки, Катеринівки та Твердохлібового; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського та Зарічного; і на південний захід від Кремінної біля Сіверської.
Міноборони Росії 24 жовтня опублікувало відео, яке, як стверджується, демонструє удари російських військ по мостових переправах через річку Оскіл на захід від Куп'янськ-Вузлового.
Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Сіверська на тлі триваючих наступальних дій у цьому районі 24 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 жовтня, показують просування російських сил уздовж залізничної лінії на південний схід від Виїмки (південний схід від Сіверська). Генеральний штаб України повідомив, що 24 жовтня російські війська здійснили атаку поблизу Виїмки. Артилерійські підрозділи 85-ї окремої мотострілецької бригади (3-тя загальновійськова армія, колишній 2-й армійський корпус "ЛНР", Південний військовий округ) ймовірно діють на південь від Сіверська.
Російські війська продовжили наступальні операції у напрямку Часового Яру 24 жовтня, проте просування не було досягнуто. Повідомляється, що російські сили продовжували атаки на сході Часового Яру; на північний схід від Часового Яру поблизу Григорівки; та на південь від Часового Яру поблизу Предтечиного, Білої Гори та Ступочок 23 і 24 жовтня. Ймовірно, що підрозділи 98-ї повітрянодесантної дивізії (ВДВ) Росії продовжують діяти поблизу Часового Яру.
Українські сили нещодавно відновили тактичні позиції в центральній частині Торецька на фоні продовження російських атак у самому населеному пункті та навколо нього 24 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 і 23 жовтня, показали українські сили, що діють уздовж вулиці Дзержинського в центрі Торецька, де ISW раніше зафіксувала російські просування, що свідчить про те, що українські сили нещодавно відновили втрачені позиції в цій області.
Російське джерело стверджувало, що російські війська просунулися на південь від Щербинівки (на захід від Торецька), проте ISW не спостерігала візуальних доказів для підтвердження цього твердження. Російські сили продовжували атаки в Торецьку та на південний захід від Торецька поблизу Неліпівки 23 і 24 жовтня. Підрозділи 132-ї мотострілецької бригади (51-а загальновійськова армія, колишній 1-й армійський корпус ДНР) та оператори дронів "Русскіє Ястреби" (Російські Яструби) ймовірно діють у напрямку Торецька.
Російські сили продовжували зосереджуватися на наступальних операціях у Селидовому (південно-східніше Покровська) 24 жовтня, жертвуючи північним флангом Покровська. Російські джерела продовжували стверджувати, що російські війська просунулися далі в південну та центральну частину Селидового, а також на полях на північ від населеного пункту. ISW не зафіксувала візуальних підтверджень цих тверджень.
Українські військовослужбовці повідомили українському телеканалу Суспільне 24 жовтня, що російські сили контролюють велику частину Селидового, а один з військових зазначив, що російські сили контролюють приблизно 85 відсотків міста. Представник Національної гвардії України Руслан Музичук не підтвердив ці заяви і відповів, що українські сили намагаються зупинити великі російські групи від закріплення на позиціях, досягнення міської забудови та просування на північних і східних околицях Селидового, зокрема з Михайлівки (східніше Селидового). ISW не спостерігала візуальних підтверджень заяви українського військовослужбовця про масштаби російських просувань у Селидовому. Представник бригади Національної гвардії України повідомив 24 жовтня, що північні та східні околиці Селидового є contested "сірими зонами", і що українські сили утримали російські наступи навколо Селидового після того, як російські сили здійснили масовані атаки на місто з півночі, сходу та півдня 21 жовтня. Представник додав, що російські сили перекинули військові підрозділи з північного флангу Покровського напрямку, щоб зміцнити атаки на Селидове, і перекидають середні групи для інфільтрації на околиці Селидового, вважаючи захоплення Селидового пріоритетом. Він зазначив, що російські сили почали піхотні атаки без механізованої підтримки, які виявилися ефективними через переважну кількість російських резервів, сконцентрованих у цій зоні, та що російські сили використали краще підготовлені піхотні підрозділи для запуску другої хвилі атак на Селидове. Представник також додав, що російські сили перекинули різні типи систем радіоелектронної боротьби, щоб завадити роботі українських розвідувальних дронів у Селидовому, що, ймовірно, сприяло нещодавнім просуванням Росії в місті поряд із ударами російської артилерії, авіації та коректованими бомбами.
ISW оцінили 23 жовтня, що очевидна увага командування російських військ на захоплення Селидового відбувається за рахунок здатності російських сил підтримувати значні наступальні дії безпосередньо на Покровськ — самовизначену оперативну мету Росії в цьому секторі фронту. Російські джерела стверджували, що елементи 433-го мотострілецького полку (27-а мотострілецька дивізія, 2-а загальновійськова армія, Центральний військовий округ) ймовірно діють у центральній частині Селидового, а елементи 15-ї мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія) ймовірно діють поблизу Михайлівки.
Українські сили нещодавно успішно здійснили контратаку на північний схід від Селидового на фоні продовження російських атак на схід та південно-схід від Покровська 24 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 і 24 жовтня, демонструють механізовану контратаку українців поблизу шахти Новогродівка № 1/3 (на північний схід від Селидового та південно-схід від Покровська). Російські джерела висунули непідтверджені твердження про те, що російські сили просунулися на полях на південь від Сухого Яру (північно-західно від Новогродівки), вздовж залізничної лінії на сході Вишневого (на південь від Покровська) і досягли околиць Новодмитрівки (на південний захід від Селидового), а також що ударні елементи 114-ї мотострілецької бригади (51-а загальновійськова армія) ймовірно увійшли до Новоселидівки (на південь від Селидового). Російські сили продовжували атакувати на схід від Покровська поблизу Миролюбівки, Новоторецького, Проміну, Михайлівки, Крутого Яру та Сухої Балки; на південь від Покровська поблизу Новодмитрівки та Кремінної Балки; та на південний схід від Покровська поблизу Селидового, Лисівки, Сухого Яру, Миколаївки, Гірника, Зоряного та Красного Яру 23 і 24 жовтня.
Російські сили продовжили атаки у напрямку Курахового 24 жовтня, але не досягли просувань. Російські війська, за повідомленнями, атакували на сході Курахового поблизу Максимилянівки та на південно-сході Курахового поблизу Гострого і Далнього. Елементи дронів російського підрозділу “Rem&Rop” 1472-го мотострілецького полку (68-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) і дронів 3-го мотострілецького батальйону 39-ї мотострілецької бригади (68-а загальновійськова армія) ймовірно діють у напрямку Курахового; елементи 102-го мотострілецького полку (150-та мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) також ймовірно діють поблизу Максимилянівки.
Російські сили продовжили наступальні операції на південно-західному напрямку від Донецька поблизу Вугледара 24 жовтня, але не зробили жодних підтверджених просувань. Російські мілблогери стверджували, що російські сили незначно просунулися на південно-схід від Богойавленки (на півночі Вугледара), хоча ISW не спостерігала візуального підтвердження цього твердження. Російські війська продовжували наземні атаки на північному сході Вугледара поблизу Антонівки, Катеринівки та Костянтинівки; на півночі Вугледара поблизу Богойавленки; на заході Вугледара поблизу Золотої Ниви; та на північному заході Вугледара поблизу Новоукраїнки 23 і 24 жовтня. Оператори дронів 36-ї мотострілецької бригади (20-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) ймовірно діють поблизу Богоявленки.
Роботиного поблизу Новоданилівки 23 і 24 жовтня, але жодних підтверджених змін на фронті не було. Один російський мілблогер стверджував 24 жовтня, що нещодавнє просування російських сил у напрямку Запоріжжя може свідчити про те, що Росія найближчим часом почне надавати пріоритет наступальним операціям у цьому напрямку. Мілблогер заявив, що російська група сил "Дніпро" нібито створила кілька нових бригад у окупованій Херсонській області і що російські сили можуть активізувати наступальні операції в Запорізькому напрямку, якщо продовжать знижувати українські резерви в Курській області та моральний дух українських військ в інших частинах фронту. Російський мілблогер зазначив, що потреба просуватися через відкриті поля та погіршення погодних умов у Запорізькій області можуть створити труднощі для російських операцій у цьому напрямку. Інший російський мілблогер 24 жовтня заявив, що українські сили активізують використання дронів (FPV), розвідкових дронів і гексакоптерів для ударів по російських артилерійських позиціях у Запорізькому напрямку.
Південне оперативне командування України повідомило 24 жовтня, що українські сили нібито вразили російську зенітну ракетну систему Бук-М2 на півдні України 23 жовтня, а український журналіст повідомив, що українські сили використали систему HIMARS для удару по Бук-М2. Генеральний штаб України повідомив 21 жовтня, що українські сили вразили російську зенітну ракетну систему Бук-М3 в ніч на 20-21 жовтня приблизно за 60 кілометрів від лінії фронту в невизначеній місцевості Росії або окупованої України.
Російські сили продовжували атаки на лівому березі Херсонської області 23 і 24 жовтня, але жодних підтверджених просувань не сталося. Один російський мілблогер стверджував 24 жовтня, що українські сили мінують заплаву річки Дніпро, щоб ускладнити майбутнє просування російських сил у напрямку Херсона. Дронові оператори російської 80-ї арктичної мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Ленінградський військовий округ) нібито продовжують діяти в Херсонському напрямку.
Російське Міністерство оборони заявило 24 жовтня, що російські сили знищили три українські дрони над Чорним морем. Окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развозжаєв стверджував, що російська ППО збила українську ракету над окупованим Севастополем.
Спікер Військово-морських сил України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив 24 жовтня, що Чорноморський флот Росії (ЧФ) стурбований тим, що українські сили можуть вдарити по кораблях ЧФ у порту Новоросійська, Краснодарського краю, але що у ЧФ немає альтернативного порту для базування кораблів ЧФ в Чорноморському регіоні. Плетенчук зазначив, що кілька російських суден нещодавно вийшли з бази Росії в Новоросійську масово, і що російські сили виводять кораблі, щоб обмежити ризик можливих ударів українських дронів і подальшого знищення суден ЧФ.
Російські сили провели серію ударів дронами та ракетами по Україні в ніч з 23 на 24 жовтня. Повітряні сили України повідомили, що російські сили запустили 50 ударних дронів, включаючи дрони Shahed-136/131 та інші дрони невизначеного типу, з Орловської та Курської областей, а також з окупованого Криму; дві крилаті ракети Х-22 з акваторії Чорного моря; та дві крилаті ракети Х-59 з повітряного простору над Брянською областю. Українські сили, за повідомленнями, збили 40 дронів над Одеською, Миколаївською, Дніпропетровською, Вінницькою, Житомирською, Хмельницькою, Черкаською, Кіровоградською, Київською, Полтавською та Чернігівською областями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.