Арестович дав пораду українцям, як жити під час війни: Думайте не лише про Авдіївку

Читать на русском

Для того, аби зберегти ментальне і фізичне здоров'я, варто за можливості займатися звичайними соціальними практиками

Читать на русском
Арестович, порада, філософія, психологія
Арестович розповів, як українці можуть жити під час війни

Для того, аби зберегти ментальне і фізичне здоров'я, варто за можливості займатися звичайними соціальними практиками

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович провів ефір на якому він розповів, що в українському суспільстві є дві крайнощі. Такими він вважає ненависть, яку висловлюють українці у коментарях до когось персонально, або ж до цілих народів та колективів. Іншою крайністю Арестович вважає почуття провини через те, що дехто сидить у тилу в комфортних умовах, а хтось має воювати та допомагати військовим. Також блогер додав, що громадяни мають думати не лише про Авдіївку та події на війні, якщо вони хочуть зберегти нормальне життя в тилу.

Про це він розповів в ефірі з журналістом Василем Головановим. Він вважає, що ці крайнощі є наслідком "ненависті і поділу українців на групи та сорти".

За його думкою, це стало важливою темою у житті багатьох громадян. Окрім того, цю тему, на думку Арестовича, також поширюють й медіа.

"В українському суспільстві є дві крайнощі: одна - сидіти і ненавидіти когось персонально, строчачи гнівні коментарі, ненавидіти колективи, народи, явища, а інша - відчувати глибоке почуття провини через перебування в комфортних умовах, коли хтось воює або допомагає військовим", - зазначив він.

Він вважає, що це ненормально і деструктивно. При тому це є погано як і для людей, які ненавидять, так і для суспільства загалом.

"Ненависть, яка зжирає людину зсередини, руйнуючи психіку, організм, соціальні та родинні зв'язки, є наслідком вільного вибору людини, яка бажає бути частиною дикого збожеволілого натовпу. Влада мала б розуміти це і не заохочувати подібну поведінку. Але вона обрала інший шлях - підтримувати цей тренд, зокрема розділяючи українців на "правильних" і "неправильних", породжуючи нові кола ненависті", - наголосив Арестович.

Блогер вважає, що для того, аби зберегти ментальне і фізичне здоров'я, варто за можливості займатися звичайними соціальними практиками: відвідувати спортзал, кафе, театри, зустрічатися з друзями, навчатися, розвиватися, всіляко опікуватися собою і своїм життям, гуляти на свіжому повітрі і так далі. Арестович каже, що солдати роблять свою роботу, аби цивільні могли жити нормальним життям і підтримували його. Бо коли вони повернуться з фронту, то будуть жити у тому самому тилу, який зараз розбудовують громадяни.

"Тому всім сидіти і думати тільки про Авдіївку, бути без нормального життя не можна, тому що це призведе до масового психологічного захворювання. А божевільні народи війни не виграють. Треба зберігати цей спосіб життя. Живіть максимально так, як ви жили", - резюмував він.

Що ще раніше казав Арестович

12 лютого, колишній радник Офісу президента Олексій Арестович заявив, що починаючи з 1970-х років, у світі розпочалась розробка війн нового типу. За словами Арестовича, у цьому новому виді ведення війни, завданням не є перемога на фронті. Він вважає, що умови ведення війн у 21 столітті зовсім інші, аніж представляється у класичному вигляді. За його словами, головною умовою її здобуття є зведення з розуму противника. Ця хитра атака має направлятись на тил противника задля досягнення результату. 

Також Арестович розповів, як варто виховувати самодисципліну. Він вважає, що нинішнє розуміння дисципліни не відповідає дійсності, адже примус до зайняття нудними та неприємними справами, є помилковим і призводить до самообману. Він зазначив, що такий підхід підживлюється симулякрами сучасного суспільства: мотивацією, тайм-менеджментом та іншими. За його думкою, наслідки тренування дисципліни завдяки симулякрам є такі недуги, як неврози, синдром вигорання чи прокрастинація. Справжня дисципліна полягає у відкиданні зайвого та зосередженні уваги виключно на тому, що цікавить людину. 

Нагадаємо, збройне угруповання росії за рік наростили в рази: які військові події 2023 року вважати дійсно вдалими для України, розмірковує військовий аналітик Сергій Грабський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.