За словами блогера, симулякри сучасного суспільства як от тайм-менеджмент, чи мотивація лише чинять перешкоду справжньому пізнанню виховання дисципліни
Колишній радник керівника Офісу президента Олексій Арестович висловився стосовно поширеного розуміння дисципліни в суспільстві. У своїй філософії життя Арестович вважає, що традиційне бачення дисципліни, як примусу до зайняття нудними та неприємними справами, є помилковим і призводить до самообману. Він зазначив, що такий підхід підживлюється симулякрами сучасного суспільства: мотивацією, тайм-менеджментом та іншими.
Своїми думками блогер поділився на своєму офіційному Telegram-каналі. За його думкою, наслідки тренування дисципліни завдяки симулякрам є такі недуги, як неврози, синдром вигорання чи прокрастинація.
На думку Арестовича, справжня дисципліна полягає у відкиданні зайвого та зосередженні уваги виключно на тому, що цікавить людину. Він підкреслив, що дисциплінована людина має займатися лише тими речами, які її цікавлять, а все інше відкидати. Таким чином, індивідуум зможе уникнути психологічних натисків і навантажень.
Окрім виховання дисципліни, Олексій Арестович також розмірковував й про виховання політичної еліти всередині країни. У своєму діалозі з російською журналісткою Юлією Латиніною він розповів, як треба це робити у контексті робіт філософа та політичного діяча Флоренції Нікколо Макіавеллі. Блогер вважає, що ідея Макіавеллі полягає в тому, що одна частина еліт у конкуренції з іншою не має її добивати, адже це не лише питання честі, а й практична вигода для власних дітей та онуків. Тобто якщо одна політична група може знищити усіх своїх конкурентів, то не варто цього робити, адже в такому разі наступні покоління цих людей будуть мати великі проблеми, бо немає тих, хто може їм чинити опір у тому чи іншому питанні. Це позбавить їх навичок виживання, боротьби, змагання.
Блогер Олексій Арестович також не може зрозуміти, чому українська культура не може "народити" військові пісні, текст яких буде про перемогу, а не про поразки. За його словами, українці за 10 років війни так і не створили пісень, які прославляють перемогу. Він не знає принаймні однієї композиції, яка присвячена успіхам українських воїнів. Народна творчість українців зосереджена на створенні пісень про втрати. Зокрема, він не розуміє, чому немає пісень про визволення міст України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.