За даними слідства, він не інформував правоохоронців про факти СЗЧ особовим складом, а також про виконання бойових завдань на східному фронті.
Державне бюро розслідування 20 січня повідомило про підозру колишньому командиру 155-ї механізованої бригади "Анна Київська". З'ясувалося, що він знав про факти самовільного залишення військової частини, але не інформував правоохоронні органи про них. Правоохоронці зараз перевіряють ймовірність корупційних схем у бригаді.
Джерела у правоохоронних органах підтвердили Суспільному, що йдеться про Дмитра Рюмшина. За даними ДБР, Рюмшина доставлять до Києва для вручення підозри.
За даними слідства, він не інформував правоохоронців про факти СЗЧ особовим складом, а також про виконання бойових завдань на східному фронті. Наразі правоохоронці також перевіряють наявність в бригаді корупційних схем під час відбору військових для навчання за кордоном.
"Командир також умисно не виконував інших дій, покладених на нього службовими обов'язками. Зокрема, упродовж 2024 року він не направив до органів досудового розслідування жодного повідомлення стосовно підлеглих військовослужбовців, які вчинили кримінальні правопорушення", — йдеться у повідомленні.
Через бездіяльність Рюмшина правоохоронці не могли організувати пошук та повернення військовослужбовців до частини або забезпечити їхнє покарання за вчинені правопорушення, зазначили в ДБР.
"Деякі підлеглі періодично самовільно залишали місце служби, потім добровільно поверталися, після чого робили це повторно, відчуваючи повну безкарність за такі протиправні діяння. Систематичне приховування колишнім комбригом значної кількості злочинів, вчинених підлеглими військовослужбовцями, спричинило негативний вплив на діяльність органів управління бригади", — зазначили у бюро.
З'ясувалося, що офіцер включив до списків на навчання у Франції осіб, які не були мотивовані до служби. Серед них опинилися й ті, кого затримували за спробу незаконно перетнути кордон.
Результат безвідповідальності – 56 військовослужбовців залишили навчальні полігони у Франції без дозволу. Це значно ускладнило виконання бойових завдань через нестачу особового складу, підривши авторитет військової частини та знизивши її боєздатність.
"Через дії екскомбрига ускладнилось виконання ЗСУ функцій оборони та виконання окремих бойових завдань через недостатню чисельність особового складу. Це також підірвало престиж і авторитет як військової частини, так і Сил оборони в цілому, знизило бойову готовність та боєздатність підрозділу", — зазначили у ДБР.
Колишньому командиру висунуто підозру за статтею, яка передбачає до 10 років позбавлення волі. Наразі вирішується питання про запобіжний захід – тримання під вартою.
Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомляв про дезертирство та неналежне забезпечення у цій новоствореній бригаді, яка воює під Покровськом. У грудні минулого року Рюмшина відсторонили від командування. В січні цього року ДБР розпочало розслідування за статтями про перевищення повноважень і дезертирство. Одночасно з Рюмшиним було затримано також двох генералів, які відповідали за оборону півночі Харківської області.
31 грудня 2024 року журналіст Юрій Бутусов написав, що підрозділ самовільно залишили більше ніж тисяча мобілізованих. Це сталося ще до першого бою. Командира бригади звільнили, а один із керівників, відповідальних за формування бригади, помер від серцевого нападу.
6 січня агенція France-Presse із посиланням на офіційного представника французької армії повідомила, що кілька десятків із понад двох тисяч українських військових зі складу 155-ї бригади "Анна Київська" дезертирували під час навчання. Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що приділив окрему увагу нарощенню спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї механізованої бригади, а також проблемним питанням.