Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Є ризик, що в найближчі десятиліття кількість випадків аномальної спеки буде тільки збільшуватися
Втомилися від нестерпної спеки? У порівнянні з тим, що показували стовпчики термометрів у США, наші + 36°C - ще легкий бриз. Проте все це лише початок. У найближчі десятиліття ситуація буде тільки погіршуватися.
Як пише Axios, в дослідженнях, опублікованих у журналі Nature Climate Change, йде мова про екстремальніші температурні рекорди, які можуть бути поставлені найближчі кілька десятків років, - повідомляє Інформатор. Усе через антропогенні викиди парникових газів - діоксид вуглецю, метану, озону, закис азоту, гексафториду, галоідуглероду.
Те, що відбувалося в США, Європі та Азії (висока температура, що призвела до людських жертв), називають прологом до того, що буде в майбутньому. Що зробили фахівці: використовуючи комп'ютерні моделі й записи минулих погодних катаклізмів, вони вивчили, як зміщуються й надалі зміщуватимуться хвилі спеки в міру продовження глобального потепління. За основу взяли нещодавні погодні умови на північному заході Тихого океану й у Канаді, і вивчили, як ситуація буде змінюватися в залежності від швидкості й кількості викидів парникових газів.
Якщо зараз рекордні температури перевищують частки градуса, то в ході дослідження з'ясувалося, що при сценарії з високими викидами випадки аномальної спеки будуть зустрічатися на два-сім разів частіше в період із 2021 до 2050 року, і в три й більше разів частіше в період із 2051 до 2080 року.
За даними NOAA, зараз планета в середньому нагрівається зі швидкістю в 0,18° за десятиліття. Це значно швидше, ніж темпи потепління за попередні 40 років, що піддає людство великому ризику безпрецедентної спеки. Відповідно, необхідно бути готовим до збільшення випадків рекордної спеки в найближчі десятиліття, які значний поб'ють рекордні температури.
Для того, щоб уникнути збільшення випадків аномальної спеки і як наслідок - руйнівного глобального потепління, необхідно скорочувати викиди парникових газів вже зараз.
Нагадаємо, тут ми розповідали, якою буде погода в Україні в серпні, а тут - чому в Азовському морі стало так багато медуз.
Також писали про те, як сильна злива ледь не змила Одесу в Чорне море. Відео всього, що відбувалося вночі, можна знайти тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.