Американці тиснуть на Зеленського, північнокорейці йдуть у СЗЧ на Курщині - головні новини 15 жовтня

Вівторок виявився гучним днем на тривожні новини: Україна готується до обстрілів та появи на фронті у складі суперника бійців КНДР

Зеленський
Штати тиснуть на Зеленського з вимогою мобілізувати 18-річних хлопців

Інформатор пригадує головні події 15 жовтня - вівторка, який виявився багатим на різноманітні чутки, голосні заяви, а також тривожні прогнози. На президента Зеленського з усіх сторін тиснуть американські політики, які бажають, аби Київ почав мобілізацію вже з 18 років. А сама Україна живе в передчутті нерадісних подій, а саме масованого російського обстрілу енергетики, а також появи на фронті північнокорейських військ, які мають посилити окупантів.

Американці тиснуть на Зеленського

Чи не найголовнішою заявою дня стало зізнання Сергія Лещенка, радника голови ОП, який підтвердив чутки, котрі вже давно ширять інфопростором - на президента Володимира Зеленського тиснуть топи американської політики, причому відразу від обох партій, які хочуть, аби Україна почала воювати молоддю. Цікаво, що хочуть вони не поступового зменшення призовного віку, про яке кажуть українські еліти - з 24 років чи, наприклад, з 21, а відразу з 18 років.

"Аргумент партнерів такий: коли була війна США у Вʼєтнамі, туди забирали з 19 років”, – пише Лещенко.

Радник Єрмак додає, що поки що президент на це не погодився і навіть продовжує переконувати західних партнерів передавати Києву зброю, не змінюючи призовний вік в країні. Зазначимо, що ще перед заявою Лещенка про вимоги Заходу щодо зниження мобілізаційного віку повідомляли нардепи Федір Веніславський, Роман Костенко та Марія Іонова. Схоже, в ОП зрозуміли, що вже немає сенсу приховувати очевидне і, можливо, навіть почали готувати населення до неприємних, проте вимушених кроків.

На Зеленського тиснуть зі Штатів через питання мобілізації юнаків
На Зеленського тиснуть зі Штатів через питання мобілізації юнаків

Невідомо, скільки ще часу протримається президент, проте нагадаємо вчорашній інсайд Інформатора: влада вже готується до зниження мобілізаційного віку, а саме - до 20 років, адже, за словами джерела з Ради, це єдиний вихід зупинити росіян на полі бою, що дасть змогу розпочати хоч якісь перемовини з окупантом.

Чи варто Україні знижувати вік призову до армії?

Захід тисне на Київ, аби мінімальний вік мобілізації було знижено до 18 років. А ви підтримуєте цю ідею?
Image

Росія готується до нового обстрілу енергетики

Не менш тривожна заява пролунала сьогодні від секретаря РНБО Олександра Литвиненка, який повідомив, що Росія готується до нового масованого обстрілу. А трапиться він на початку опалювального сезону, який повноцінно має розпочатися на цьому тижні та триватиме приблизно до початку листопада.

Про ймовірну масовану атаку сьогодні також попередив і генерал-лейтенант у відставці, ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко. Він каже, що РФ спроможна завдати масованого удару по Україні сотнею безпілотників Shahed та сотнею ракет одночасно.

"У них є можливості, щоб сформувати і забезпечити здійснення масованого удару. Ракетну зброю вони понад місяць не застосовували. Була перерва з Shahed. Втім, росіяни самі виробляють дрони. Та й Іран допомагає. Тому в сукупності це означає масований обстріл. Кількість як Shahed, так і ракет може бути до сотні і того, і іншого. Тому треба готуватися до такої можливої дії ворога", - наголосив військовий експерт.

Під вечір українців спробував заспокоїти президент. За словами Зеленського, Україна готова до посилення ППО і навіть заінтригував "певними рішеннями по Шахедам". Ще раніше, під час ставки, голова держави повідомляв, що до захисту енергетики Україна доєднає авіацію, ймовірно, натякаючи на наявні у ЗСУ винищувачі F-16.

КНДР у війні проти України: буряти, Курщина, СЗЧ

Також сьогодні день виявився багатим на новини про посилення окупантів воїнами з Північної Кореї. Спочатку ЗМІ з посиланням на ГУР повідомили, що Росія формує батальйон із північнокорейських громадян на базі бурятської бригади. Орієнтовна кількість особового складу цього батальйону становить близько 3 тисяч осіб. А воювати вони будуть на території Курщини та Брянщини, тобто технічно на територію України не потраплять.

Через кілька годин після цього українські медіа повідомили не менш цікаву новину - начебто перші 18 північнокорейських воїнів вирушили у власне СЗЧ та покинули позиції у Брянській та Курській областях РФ. При цьому, як пишуть видання, російські загарбники намагаються приховати цю інформацію.

Всі ці поневіряння підлеглих Кім Чен Ина змусили відреагувати й Офіс президента. Увечері Михайло Подоляк заявив, що тепер це вже війна не тільки Росії проти України, але й Північної Кореї. Проте, з його слів, все не змусить Захід відкрити другий фронт (ймовірно, мається на увазі, вступ НАТО у бойові дії), то ж єдині надії - на посилення санкційного тиску проти окупантів.

Корупційні скандали через ухилянтів

Продовжуються корупційні скандали, тим чи іншим чином повʼязані з бажанням українських чоловіків не опинитися в рядах Збройних сил. На Закарпатті 15 жовтня спіймали ректорку Східноєвропейського словʼянського університету Людмилу Несух, яка влаштувала фіктивне навчання декільком сотням чоловіків. Коштувала ця послуга не так і багато за мірками сучасних ухилянтських розцінок - від 1,5 до 2,5 тисяч. То ж навіть можна було б пожартувати, що навчання чоловіків виявилося бюджетним.

У Несух знайшли готівки на суму приблизно 4,5 мільйони гривень. Її, а також проректора затримали. Не пощастило й самим горе-студентам - відразу 225 відстрочок від призову було скасовано.

Гроші, знайдені у ректорки Людмили Несух
Гроші, знайдені у ректорки Людмили Несух

Не пощастило й ухилянтам Київщини та Черкащини. У столичному регіоні викрили топів фінколеджу, які задніми числами оформлювали військовозобовʼязаних до аспірантури, хоча вони не навчалися у закладі. Вартість таких послуг становила до 8 тисяч американських доларів з клієнта. А у Черкаській області на гарячому спіймали трьох представників військово-лікарської комісії, які продавали фальшиві висновки про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

Не кращий день видався й у скандальної керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. Як повідомили українські ЗМІ, у чиновниці знайшли майже 600 тисяч доларів у польському банку, причому перерахувала вона їх туди ще у жовтні 2022 року - період, коли мобілізаційні процеси в Україні були не настільки жорсткими як зараз.

Евакуація з Купʼянська, росіяни під Кураховим, митці тікають за кордон

До інших новин за день стисло:

  • У Купʼянську Харківської області та сусідніх містах оголосили примусову евакуацію населення. Відповідне рішення ухвалила Рада оборони Харківщини через серйозне погіршення безпекової ситуації та постійні обстріли РФ. ДОКЛАДНІШЕ >>>
  • Кабмін ухвалив рішення щодо порядку перевірки релігійних організацій та церков, які можуть бути пов'язані з РПЦ, яка в Україні заборонена. Документом встановлюється алгоритм, за яким відбуватиметься інспекція ймовірних афілійованих з РФ релігійних структур. У випадку їх виявлення - такі структури можуть бути заборонені через 9 місяців. ДОКЛАДНІШЕ  >>>
  • Російська армія здійснила колосальний прорив поблизу Курахового, наблизившись до міста на рекордно малу відстань: війська РФ станом на 15 жовтня стоять лише за два кілометри від цього населеного пункту. ДОКЛАДНІШЕ >>>
  • Міністр культури Точицький заявив, що кожен пʼятий митець, який виїхав за кордон з дозволу Мінкульту, не повернувся на батьківщину. ДОКЛАДНІШЕ >>>
  • Суперзірка світового футболу Кіліан Мбаппе потрапив у гучний скандал. Футболіст не поїхав до національної збірної на матчі Ліги націй, а розважався у нічному клубі Стокгольма. Тепер поліція розслідує зґвалтування, яке відбулося у нічному клубі, а західні ЗМІ кажуть, що у ньому фігурує форвард Реала. ДОКЛАДНІШЕ >>>

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube