В Україні ухвалили процедуру перевірки церков на зв'язки з РПЦ

Рішення було прийнято за ініціативою Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті

РПЦ, заборона, Верховна Рада, Олексій Гончаренко
В Україні ухвалили процедуру перевірки церков на зв'язки з РПЦ

Кабмін у вівторок, 15 жовтня, ухвалив протокольне рішення щодо порядку перевірки релігійних організацій та церков, які можуть бути пов'язані з РПЦ, яка в Україні заборонена. Документом встановлюється чіткий алгоритм, за яким відбуватиметься інспекція ймовірних афілійованих з РФ релігійних структур. У випадку їх виявлення - такі структури можуть бути заборонені через 9 місяців.

Про те, що Рада на крок наблизилась до пошуку і заборони російських релігійних структур в Україні, повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Він також пояснив, що урядовці підтримали порядок перевірки церков з ініціативи Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Кабмін ухвалив протокольне рішення про порядок перевірки релігійних організацій на зв'язок з РПЦ
Кабмін ухвалив протокольне рішення про порядок перевірки релігійних організацій на зв'язок з РПЦ

За словами Гончаренка, ухвалене рішення стало першим кроком до заборони релігійних організацій, які пов'язані з Російською Федерацією, а фактично є її "ФСБешними філіями". Офіційно діяльність РПЦ на території України заборонили ще у серпні 2024 року. 

Відтепер ДЕСС має розпочати процедуру дослідження про наявність ознак афілійованості релігійної організації з РПЦ. Якщо такі ознаки встановлять, то в такому разі винесуть так званий "припис" організації. Якщо релігійна організація проігнорує припис, або ж його не буде відкликано, то ДЕСС звертатиметься з позовом до суду про припинення діяльності такої релігійної організації, себто про її повну заборону. При цьому на припинення діяльності РО відводиться 9 місяців з моменту винесення припису. 

80% українців підтримують заборону релігійних організацій, пов'язаних із Росією

Відповідно до даних опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), абсолютна більшість українців – 80% – схвалюють закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, пов'язаних з Росією. Водночас 16% виступають проти цього рішення, а 4% і досі ще не визначилися.

Окрім цього, дослідження показало, що 70% українців ідентифікують себе як православні, з яких 56% підтримують Православну Церкву України, тоді як до Московського Патріархату належать лише 6%. 

Заборона УПЦ МП в Україні   

24 серпня, в День незалежності України, президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з Росією. Відповідно, йдеться, зокрема, про УПЦ Московського патріархату. Метою закону є заборона діяльності таких організацій, а також заборона проросійської пропаганди. Уже з 25 серпня цей закон набув чинності. 

Але, як розібрався Інформатор, все не так просто – процес згортання діяльності УПЦ займе мінімум дев'ять місяців, а насправді навіть більше. І це якщо все піде гладко - тобто ефективно з боку держави і без опору з боку церковників.

Також повідомлялося, що Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. Президент України подякував Його Всесвятості за молитви за Україну. Крім того, він відзначив публічну позицію Патріарха й Константинопольської православної церкви щодо підтримки нашої держави. Також у розмові йшлося про закон щодо духовної незалежності України.

Папа Римський Франциск висловився проти рішення України заборонити УПЦ Московського патріархату. Він заявив, що церкви чіпати не можна, і кожен має право молитися там, де він хоче. При цьому представники Вселенського Патріархату та сам Патріарх Варфоломій публічно не висловлювали схвалення чи осуд заборони УПЦ МП в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube